Dorsede 36 göçmen!

Lalapaşa’da bulunan Hamzabeyli Gümrük Kapısı mevkiinde Cuma günü bir çekici aracın dorsesinde çok sayıda göçmen şahsın olduğu ihbarı üzerine yapılan aramada dorse kısmında 36 göçmen yakalandı. Göçmen kaçakçılığıyla ilgili 1 organizatör sürücü şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak, haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Lalapaşa ilçesi Hamzabeyli Gümrük Kapısı mevkiinde 24 Kasım Cuma günü 112 AÇM ihbar hattından bir çekici aracın dorsesinde çok sayıda göçmen şahsın olduğu ihbarı üzerine bölgede ihbara konu çekiciyi araştırma yapıldı. Hamzabeyli Gümrük sahasında, Gümrük Muhafaza Personeli ile birlikte yapılan aramada çekicinin dorse kısmında 36 göçmen şahıs tespit edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından, havasızlıktan bitkin düştükleri görülen göçmenlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı tespit edildi. Yakalanan göçmenlerle ilgili 1 organizatör sürücü şahıs hakkında gerekli adli işlem başlatıldı. Yapılan açıklamada; “Düzensiz göçmen şahıslar ile organizatörlerinin yakalanması ve sınırlarımızdan geçişlerimizin önlenmesi için denetim ve kontrollerimize gece gündüz demeden aralıksız olarak, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde devam edecektir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!