“Dört dörtlük bir festival geçirdik”

Edirne Belediyesi tarafından 6-7-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen 11’inci Bando ve Ciğer Festivali’nin dört dörtlük şekilde yapıldığını söyleyen Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, festivalin şimdiye kadar yapılanların en güzeli olduğunu belirtirken, her yıl festival içeriğinin de çeşitlendiğini ifade etti.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, gazetecilere açıklamalarda bulunarak, 6-7-8 Ekim tarihlerinde Edirne Belediyesi organizasyonuyla gerçekleştirilen 11’inci Bando ve Ciğer Festivali hakkında değerlendirmelerde bulundu. Dört dörtlük bir festival geçirdiklerinin altını çizen Dinar; “Edirne Belediyesi’nin düzenlediği 11’inci Uluslararası Bando ve Tava Ciğer Festivali dünyanın en lezzetli ve en eğlenceli festivallerinden bir tanesiydi. 3 gün boyunca hem eğlendik, hem de lezzete doyduk. Dün final günüydü, lezzetin de doruğundaydık. Aşağı yukarı 1 tonun üzerinde kehribar kadar sarı, kelebek kadar hafif tava ciğeri vatandaşlarımıza ikram ettik. Muhteşem bir etkinlik vardı, her şeyiyle dört dörtlük bir festival geçirdik” dedi.

“ŞİMDİYE KADAR YAŞADIKLARIMIZIN EN GÜZELİYDİ”

Dinar, festival tanıtımının basında ve sosyal medyada oldukça iyi yapıldığını belirtirken, vatandaşların tava ciğerini tatmak için Atatürk Anıtı’na kadar sıra oluşturduğunu ifade etti. Dinar; “Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Şimdiye kadar yaşadıklarımızın en güzeliydi. Tanıtım açısından baktığımızda festival 1 hafta, 10 gün önceden ulusal basında ve yazılı basında yer almaya başladı. Bir o kadar da sosyal medyalarda duyuruldu. Dün bir baktık ki Atatürk heykelinin oraya kadar insanlar o muhteşem lezzeti tatmak için kuyruğa girdiler. Sorunsuz bir şekilde de herkes kehribar gibi sarı, kelebek kadar hafif tava ciğeri ayranıyla beraber sunumunu yapabildik” şeklinde konuştu.

“BELKİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL BİR TAVA CİĞER GÜZELİ SEÇERİZ”

Her geçen yıl festival etkinliklerinin çeşitlendiğini kaydeden Dinar; “Her sene bizim için tecrübe oluyor. Önümüzdeki yıl da değişik etkinlikler olabilir. Bu sene en çok acı biber yeme yarışmasının yanında, en çok ciğer yeme yarışması da koyuldu. Belki önümüzdeki yıl bir tava ciğer güzeli seçeriz. Bu şekilde geliştirip, her yıl bir öncekinden daha yukarı çıkmaya çalışacağız” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!