‘Eczacılarla tek vücut olacağız’

Türk Eczacıları Birliği 39’uncu Bölge Edirne Eczacı Odası 14’üncü Olağan Seçimli Genel Kurulu, 9-10 Eylül tarihlerinde oda binasında gerçekleştirildi. Oda Başkanı Gürkan Kılıçcıgil’in başında olduğu tek liste ile gidilen seçimde, yeni yönetim kurulu belirlendi. Oda Başkanı Gürkan Kılıçcıgil, yaptığı açıklamada; “Edirne’deki eczacılarla tek vücut olarak, vatandaşlarımızın ilaç eczacılık hizmetini en iyi şekilde sağlayacak düzeni kurmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diyerek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Edirne Eczacı Odası 14’üncü Seçimli Genel Kurulu, geçtiğimiz hafta sonu oda binasında gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde Edirne merkez ilçe ve diğer ilçelerden oda binasına gelen eczacılar, yeni yönetim kurulunu belirlemek için oy kullandılar. Seçimlerin ardından açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Gürkan Kılıçcıgil, yönetim kurulu seçimine katılımdan dolayı memnuniyetini dile getirirken, Edirne’deki eczacılarla tek vücut olarak, vatandaşların eczacılık hizmetini en iyi şekilde almalarını sağlamak için çalışacaklarını dile getirdi. Kılıçcıgil; “Sağ olsun eczacı arkadaşlarımız yüksek bir katılım göstererek Eczacı Odamızın yetkili kurulları seçimini gerçekleştirdik. Mümkün olduğu kadar katılım yüksekti. Tabi ki katılamayan arkadaşlarımız var, onlar da telefonla ulaşarak desteklerini ilettiler. Katılım sağlayan, sağlamayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim. Edirne Eczacı Odası olarak tek liste ile seçime gittik. Elbette katılımı etkileyen bir diğer faktör de buydu. Edirne Eczacı Odası, kurulduğu günden bu yana Türkiye’de eczacılığa yön vermekte olan, yaptığı açıklamalarla gündem belirleyen bir eczacı odası. Edirne’deki eczacılarla tek vücut olarak, vatandaşlarımızın ilaç eczacılık hizmetini en iyi şekilde sağlayacak düzeni kurmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

‘VATANDAŞLARIN İLACA ERİŞİMDE YAŞADIĞI SIKINTILARI GÖZLEMLEYİP, SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Seçim sonrası süreçten de bahseden Kılıçcıgil; “Yeni yönetim kurulu olarak önümüzdeki hafta ilk toplantımızı gerçekleştireceğiz. Yine Edirneli vatandaşlarımızın ilaca erişimde yaşadığı sıkıntıları gözlemleyip, onların sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışacağız. Bugün, eczacılarımız yönetim kurulunu oyladılar. Seçim Kurulu’ndan mazbatamızı aldıktan sonra, divanla birlikte bir toplantı yapıp, kendi aramızda bir seçimle yönetim kurulumuzla, başkanımızı, genel sekreterimizi ve saymanımızı oluşturacağız. Böylece 2 yıl boyunca görev yapacak olan başkan ve yönetim kurulunu belirlemiş olacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan seçimin ardından Edirne Eczacı Odası’nın yeni yönetim kurulu ise; Gürkan Kılıçcıgil, Ceyda Varlı, Doğukan Cem Çiftçi, Deniz İrdem, M. Mustafa Ergin isimlerinden oluştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!