Edebiyat Fakültesinde “Bağımlılıkla Mücadele” konferansı

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen “Bağımlılıkla Mücadele” konulu konferans öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğünde görevli Narkorehber/Narkolog Hakan Yılmaz tarafından verilen “Bağımlılıkla Mücadele” konulu konferansa, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Topaloğlu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Aslı Araboğlu ve Doç. Dr. Şahin Kılıç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Hakan Yılmaz, uyuşturucunun sosyolojik, fiziksel ve ekonomik olarak kişileri zayıf düşürdüğünü ve özellikle toplumumuzun teminatı olan genç nesilleri tehdit ederek geleceğimize zarar verdiğini belirterek, uyuşturucunun terör örgütleri ve diğer suç örgütleri için de önemli bir finans kaynağı olduğunu söyledi. Bağımlılıkla mücadelede toplumun desteğinin önemine değinen Yılmaz, gençlerin de katkıları ile güçlendirilmiş bir bağımlılıkla mücadelenin köklü başarılara imza atılması adına gerekli olduğunu ifade etti. Yılmaz konuşmasında, uyuşturucu maddelerin gençlere yönelttiği tehdit hakkında genel bir fikir uyandırması amacıyla 2019 yılında üniversite öğrencileri arasında düzenlenen kısa film yarışmasında birinci olan ‘İki Ekmek’ adlı kısa film gösterimine de yer verdi. Konferansta bulunan öğrencilere ilk ve son test olmak üzere interaktif anket uygulaması da yaparak öğrencilerin konferansa aktif olarak katılımını da sağladı. Uyuşturucu suçlarının önüne geçmek, suçu tüm delilleri ile ortaya çıkarmak, suçluları adalete teslim etmek, vatandaşların elektronik ortamda seri bir şekilde bildirimde bulunmasını sağlamak amacıyla, tamamen yerli olarak geliştirilen UYUMA (Uyuşturucuyla Mücadele Uygulaması) hakkında bilgi veren Hakan Yılmaz, katılımcılardan söz konusu uygulamayı telefonlarına indirmelerini isteyerek uygulamayla nasıl bildirimde bulunacakları uygulamalı olarak açıkladı. Konferans, soru ve katkıların alınmasıyla sona erdi. Haber Merkezi

01 | Edirne Ahval Gazetesi
Edebiyat Fakültesinde “Bağımlılıkla Mücadele” konferansı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!