Edirne AK Parti, sosyal medyayı konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı, İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, Edirne teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkan Yardımcısı Dağ, 3 kademe İl ve ilçe tanıtım ve medya başkanları ile bir araya gelerek yeni medya üzerine görüş alışverişinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hamza Dağ, Edirne teşkilatını ziyaret ederek il ve ilçe tanıtım ve medya başkanları ile bir araya geldi. Sosyal medya üzerine sohbet gerçekleştirilen etkinlikte, medyanın doğru kullanımına değinildi. Dünyanın dinamiklerinin çok farklı olduğunu ifade eden İba, “Artık medya çok farklı ve bambaşka bir yere doğru hızla ilerliyor. Biz Türkiye olarak, özellikle yeni medyanın ve sosyal medyanın kullanımı konusunda büyük bir ivme ve hız yakalamış bir milletiz. Hep denir ya Türk Milleti 19. yüzyılda başlayan sanayi devrimi trenini kaçırdı diye. Ancak biz, bana sorarsanız AK Partimizin teknolojik ve bilişim hamleleri sayesinde 21. yüzyılın teknoloji ve bilişim devrimini en ön sıralardan yakalamış bir milletiz!” ifadelerini kullandı.

Yeni neslin umudu ve geleceğin mimarı olacak AK Parti teşkilatları ve üyeleri olarak, dezenformasyonla mücadele etmeyi, doğru bilgiye ulaşmayı ve doğru bilgi yaymayı, sosyal medya kanallarını en etkin ve ahlaklı ve doğru şekilde kullanmayı herkesin kendine görev edinmesi gerektiğini ifade eden Belgin İba; “Bunun içindir ki bizlerin de üstüne düşen vazife, yenidünyanın en büyük silahı en büyük ve etkin aracı olan yeni medyayı doğru kullanmak, etkin kullanmak ve bu mecrayı çıkarlarına alet edip en kirli şekilde kullanmaya hazır odakların karşısında durabilecek bilgiye ve yetkinliğe sahip olmaktır” dedi.

Sosyal medya kullanımında yaşanan devasa artışın, beraberinde bir kısım sorunları da getirdiğini aktaran AK Parti Edirne İl Tanıtım ve Medya Başkanı Gökhan Balta; “Bu sorunların en başında dezenformasyon ve bilgi kirliliği var elbette. Bu bilgi kirliliği savaşılması gereken öyle büyük bir düşman ki, en ufak bir yanlış bilgilendirme kitleleri korkunç bir hızla peşine takıp yanlışın, çarpık ve yalan olanın peşine takabilir ve bunun örnekleri dünyada da ülkemizde de görülmektedir. Maalesef sosyal medyada yalanın alıcısı daha fazla oluyor. Ancak AK Parti teşkilatları olarak bizler, doğruyu her fırsatta anlattıkça çok şükür yalanın ışığı saman alevi gibi sönüyor. Doğrular karşısında, yalanlar saman alevi gibi sönmeye mahkûmdur” şeklinde konuştu.

Toplantı 3 Kademe İl ve İlçe Tanıtım ve Medya Başkanlarının soru ve cevaplarıyla son buldu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu