Edirne, Bakan Ersoy ile masaya yatırıldı

İlk düzenleme Şükrüpaşa Anıtı’na

Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne’nin açık tarih müzesi olması konusunda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u Ankara’da ziyaret etti. Edirne’de turizm ile ilgili devam eden çalışmalar ve yapımı planlanan projelerle ilgili görüşme gerçekleştirilen ziyarette, Saraçlar Caddesi, Kaleiçi, Şükrüpaşa Anıtı gibi birçok alandaki projeler konuşuldu. Görüşmenin ardından Edirne’ye dönen Vali Sezer, Şükrüpaşa Anıtı birinci etap kısmının yapımı ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlanacağını açıkladı.

Tarihi değerlerle dolu, Osmanlı Devleri’ne uzun yıllar başkentlik yapmış olan Edirne’nin açık tarih müzesi olması konusunda elinden gelenleri yapacaklarını açıklayan Edirne Valisi Yunus Sezer, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir etkinlikte “Önümüzdeki cuma günü de Kültür ve Turizm Bakanımızla bir araya geleceğiz ve Edirne’nin her yerinin bir açık tarih müzesi olması için bir çalışma yürütüleceğini belirtmek isterim. Ecdadımıza karşı boynumuzu eğdirecek hiçbir yapı kalmayacak şekilde bunların hayata kazandırılması, bunların diğer kültürel öğelerle hayata geçirilmesi, içinin doldurulması için Valilik olarak, hem belediyemiz hem İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz hem Rektörlüğümüz, tüm alanların ortak ortaya koyacağı bir gelecek misyonudur bu” demişti.

Ankara’ya giderek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden Vali Yunus Sezer, gerçekleştirilen görüşmeye dair bilgileri paylaştı. Edirne Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Bakan Ersoy ile yapılan görüşmede; Saraçlar Caddesi sokak sağlıklaştırılması, Kaleiçi’nde belirlenen sivil mimarlık örneği eserlerin restorasyonu, Şükrüpaşa Anıtı birinci etap kısmının yapımı ve çevre düzenlemesi, Makedonya Saat Kulesi ikinci etabı projesinin yapımı konularının değerlendirildiği belirtildi.

Görüşmelerin ardından şehre dönen Edirne Valisi Yunus Sezer, Şükrüpaşa Anıtı’nı ziyaret ederek, anıtın birinci etap kısmının yapımının ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlanacağını duyurdu. Vali Sezer, başlanacak çalışmalar öncesinde Şükrüpaşa Anıtı ve Kıyık Tabya da incelemelerde bulundu. Haber Merkezi

Edirne Bakan Ersoy ile masaya yatirildi 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne, Bakan Ersoy ile masaya yatırıldı | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne Bakan Ersoy ile masaya yatirildi 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne, Bakan Ersoy ile masaya yatırıldı | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne Bakan Ersoy ile masaya yatirildi 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne, Bakan Ersoy ile masaya yatırıldı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!