Edirne Ciğerine, biberine fenomenlerden tam not

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) işbirliğinde 11 yerli sosyal medya içerik üreticisi Trakya ziyaretinin ikinci durağı olan Edirne’ye geldiler. Program kapsamında Tarihi Alipaşa Çarşısı’nda ciğerci esnafı Bahri Dinar tarafından katılımcılara ciğer ikram edildi. Edirne ciğeri ve Karaağaç biberi fenomenlerden tam not aldı.

TGA tarafından başlatılan Gezsen Trakya’yı kampanyasının ilhamıyla, “Gezsen” konseptinde açılan sosyal medya hesapları üzerinden, reklam ve halkla ilişkiler faaliyetleri devam ediyor. Düzenlenen programlar kapsamında 11 yerli sosyal medya içerik üreticisi Trakya’yı ziyaret etmeye başladılar. Programda ilk olarak Kırklareli’ni ziyaret eden sosyal medya fenomenleri dün Edirne’yi deneyimlediler. Trakya’nın sunduğu birbirinden farklı deneyim ve turizm ürününü 4 gün boyunca takipçilerine aktaracak olan sosyal medya fenomenleri bugün ise Tekirdağ’a geçecekler.

Edirne gezilerinde Tarihi Alipaşa Çarşısı’na da uğrayan fenomenler, çarşıda ciğerci esnafı ve Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar’ın ciğer ikramıyla karşılandılar. Tava Ciğer Marşı eşiğinde Edirne ciğerini ve Karaağaç biberini tadan fenomenler, ikramlara ve 9/8’lik Trakya ritimlerine tam not verdiler.

Düzenlenen gezi programlarının illere katkısının büyük olduğunu vurgulayan Bahri Dinar, “kentimizi ziyarete Türkiye’nin en ünlü fenomenleri geldi. Turizm Bakanlığımızın bünyesinde hayata geçirilen proje kapsamında bizlerde Tarihi Alipaşa Çarşı’sında fenomenlere tarihi tava ciğer türküsü eşliğinde tava ciğer ikram ettik. Tava ciğerin yanında dünyanın en tatlı acısı Karaağaç biberini de tattırdık. Bizim için çok gurur verici çünkü hakikatten Türkiye2nin en ünlü fenomenleri burada 2 gün boyunca hem tarihi yerleri gezecekler hem de şehrin yöresel lezzetlerini tadıp şehrimizi tanıtacaklar. Belki yüz milyonlara erişeceğiz. O yüzden şehrimiz için çok güzel bir etkinlik oldu kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Programa katılarak Edirne’ye gelen ve ilk kez tava ciğer tattığını belirten Sosyal Medya Fenomeni Adem Barış “Edirne’ye daha önce gelmedim. Gelir gelmez de tarihi çarşıya gelip ciğeri tattık. Daha önce tava ciğerde yememiştim. İnanılmaz lezzetli, bir tepsi falan arkadaşımız yedi sanıyoruz” diye konuştu. Diğer bir katılımcı sosyal medya fenomeni Adem Aksoy ise, Edirne’deki gördükleri tarihi yapıların kendisini inanılmaz etkilediğini dile getirdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu