‘Edirne MHP yerel seçimlere hazır’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, düzenlediği basın toplantısında parti tarafından başlatılan il, ilçe kongreleri sürecini değerlendirdi. Kongrelere ve il başkanlık seçimlerine tek liste girdiklerini söyleyen Tercan, 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere de değinerek, şuanda belediye başkan adaylarını belirlediklerini, Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından onay verildiği takdirde belirledikleri adaylarla sahada olacaklarını söyledi.

İl, ilçe kongrelerini başlattıklarını açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, basın toplantısı düzenleyerek merkez ilçe kongresini 26 Ağustos tarihinde yapacaklarını duyurdu. Kongrelere ve il başkanlık seçimlerine tek liste gireceklerini kaydeden Tercan; “Ülke genelinde olduğu gibi Edirne’de de Milliyetçi Hareket Partisi ilçe kongrelerini başlatmış bulunmaktayız.26 Ağustos cumartesi günü de merkez ilçe kongremizi yapacağız. 15 Eylül tarihinde ise Süloğlu ilçe kongremizle bu süreci tamamlamış olacağız. İlçe kongrelerimizin ardından il başkanlık seçimlerimiz başlayacak. İl başkanlık seçimlerinin ardından Türkiye genelinde başkanımız Devlet Bahçeli’nin büyük kurultayı olacak. Başkanımız Devlet Bahçeli ve genel merkezimizin emirleri doğrultusunda MHP ilçe kongrelerinde ve il başkanlık seçimlerinde tek listeyle seçimlere gidecektir. MHP Edirne teşkilatları üzerlerine ne görev düşüyorsa fazlasıyla yerine getirmek için gayret içerisinde çalışmaktadır” dedi.

‘TRAKYA’DA OYUNU ARTTIRAN TEK İL EDİRNE’

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Trakya Bölgesi’nde oyunu yükselten tek ilin Edirne olduğunu vurgulayan Tercan; “Geçtiğimiz cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Edirne MHP’den milletvekili çıkarmak adına çalışmalar yaptık ama kısmet değilmiş çıkaramadık. Fakat Trakya’da oyu düşmeyen oyunu arttıran tek il Edirne ili oldu. Oy oranlarımızı Edirne’de yüzde 5’ten yüzde 8’e çıkardık. Bu başarı kötünün iyisidir. Her şeye rağmen oyumuzu düşürmedik. MHP Edirne’de gereken hassasiyeti göstererek Edirne’nin hayrına olan bütün projeleri desteklemektedir. Çünkü biz yapıcı bir politika uygulayan siyasi partisiyiz ve başka partilerin lafıyla hareket edecek bir parti değiliz. Biz MHP ve ülkücü camia olarak Edirne’yi seviyor Edirne için her türlü fedakârlıkları göstermeye çalışıyoruz. Edirnemizin sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Biz bunları analiz raporu haline getirerek saygıdeğer başkanımıza ve genel merkezimize iletiyoruz” diye konuştu.

‘BU SEFER BİZ ADAY ÇIKARMAK İSTİYORUZ, ADAYLARIMIZ HAZIR’

Yerel seçimlere belirledikleri adaylarla seçime girmeyi istediklerini vurgulayan Tercan, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı olarak nasıl bir yol izleneceğine dair Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin emirlerini beklediklerini söyledi. Tercan; “Şuanda 2024 yılı mart ayında yapılacak olan belediye seçimlerinde Edirne MHP teşkilatı olarak belediye başkan adaylarımızı belirledik ve hazırız. Bütün kongreler ve büyük kurultay tamamlandıktan sonra en büyük arzumuz yerel seçimlerde kendi adaylarımızla seçime girmek ve kazanmak. Fakat diğer yandan cumhur ittifakı var ve burada genel başkanımız ne emir buyurursa ona göre hareket edeceğiz. Geçen yerel seçimlerde adayımızı geri çekerek AK Parti’nin adayına destek verdik. Zamanı geldiğinde biz de cumhur ittifakı olarak ‘bu yerel seçimlerde biz aday çıkaralım siz destekleyin’ gibi tekliflerimiz olacaktır. Bu kabul edilir edilmez bilemem. Biz her şeye rağmen hazırız günü zamanı geldiğinde cumhur ittifakı olarak kendi adaylarımızla seçime gireceğiz dendiği zaman o gün sahada olacağız. Edirne’ye hizmet etmek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

‘VERİLEN MESAJ KIBRIS MESAJIDIR’

Diğer yandan Türkiye gündemine oturan ve uzun süre konuşulan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çizmeleriyle yayınladığı videoyu da yorumlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan; “Saygı değer genel başkanımız o çizmeleri boşuna giymez. Çünkü o Türkiye sevdalısı, devletini çok seven, vatanı için her türlü fedakarlığı yapan biridir. Kıbrıs’ta bilindiği üzere bazı hareketler oldu, çizmeleri giyip video çekerek Kıbrıs’taki gelişmelere mesaj vermiştir. Yayınladığı video ile ‘Atatürk gibi o çizmeleri giyer çıkarım, Kıbrıs’ı da kimseye mal etmeyiz, Kıbrıs Türk’ündür’ demiştir. Başkanımız Bahçeli’nin bu hareketlerini destekliyoruz” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!