Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı’na iki yeni üye

Gönüllüler, Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı’na üye olmaya devam ediyor. Edirne Kırmızısı ve Son Talika kitaplarının yazarı Sabriye Cemboluk ve Ceren Yayıncılık Sahibi Şeref Kurtiş vakfa üye oldular. Ayrıca üye işlemleri sırasında kitaplarını da imzalayan Yazar Cemboluk yaptığı açıklamada, “Adı üstünde gönüllüler vakfı. Yani gönül işidir. Tüm Edirneliler’in gönlünde bir parça vakfa atmasını bekliyoruz. Umarım el ele, her nesilden her yaştan sevgili Edirnelilerle, hem vakfımız hem Edirnemiz, Edirne kültürümüz büyüyecektir” dedi.

Edirne Şehir Gönüllüleri Vakıf binasında gerçekleştirilen üye kayıt işlemlerinde Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Vakfın Müdürü Hicran Bali ve basın mensupları hazır bulundu. Açıklama yapan Bali; “Vakıf olarak sayın valimizin ve eşi hanımefendi himayelerinde bir yıllık çaba sonucunda 13 Nisan 2021 tarihinde kurulduk. Gönüllülerle ve vakfımız imkanlarıyla Edirne şehrimizde yapılabilecek insandan doğaya, çevreye, hayvanlara bir çok yardımda yönetim kurulumuzun, gönüllü üyelerimizin desteğiyle çalışma planlarımızı belirledik. Bugüne kadar bir çok Edirne sevdalısı şehir gönüllümüz oldu. Bugünde çok kıymetli yazarımız Sabriye Cemboluk Hanımla Yayınevi sahibi Şeref Kurtiş Bey’i misafir ettik. Hem vakıf gönüllü üyemiz oldular hem çok kıymetli kitaplarını imzaladılar. Gönüllü üyeliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Edirne’ye şehrimize gönül veren herkese de gönüllü üyemiz olarak vakfımızda misafir etmekten mutluluk duyarız” diye konuştu.

Cemboluk ise Edirne’nin her taşı, toprağı ve çocuğunun çok kıymetli olduğunu ifade ederek; “Bize yüzyıllar değil bin yıllar öncesinden bu şehir bırakıldı. Biz onu korumakla, bizden sonraki nesillere götürmekle hepimizin karınca kararınca bir görevi var. Görev bir tarafa ben bu vakfı yeni duydum, zaten çokta yeni kurulan bir vakıf. Adı üstünde gönüllüler vakfı. Yani gönül işidir. Tüm Edirnelilerin gönlünde bir parça vakfa atmasını bekliyoruz. Umarım el ele, her nesilden her yaştan sevgili Edirnelilerle, hem vakfımız hem Edirnemiz, Edirne kültürümüz büyüyecektir. Burada olmaktan, vakfın bir parçası üyesi olmaktan çok mutluyum, gururluyum. Vakfın adını duyunca beni heyecanlandırdı. Çünkü ben sosyal işlerin devamlı müdavimiyim. Umarım tüm Edirneliler bu daveti duyar ve bu vakfa gelirler. Herkesin karınca kararınca yardım edebileceği bir şey vardır” diyerek tüm Edirnelileri vakfa üye olmaya davet etti.

Ceren Yayıncılık sahibi Şeref Kurtiş de davetten çok keyif aldığını belirterek, “Kent kültürü, kent edebiyatı adına ne tür katkılar yapabilirsek artık ne yapabilirsek, bundan sonra derneğin üyesi olduk sayılır. Bundan sonra büyük çabayla ne tür katkı sağlayabiliriz, neler yapabiliriz hep birlikte çalışacağız inşallah” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu