Edirne’de bir ilk

ETSO’da mutfak eğitimi başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Edirne İşkur İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütülen “Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesi kapsamında, işsiz kadın ve gençlere yönelik mesleki eğitim kursları Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde 19 Şubat Pazartesi günü faaliyete başladı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında yapımı tamamlanan ve proje koordinatörlüğünü Edirne Ticaret ve Sanayi Odası AB Dış İlişkiler Müdürü Güliz Elif Yardımcı’nın üstlendiği Gastro Akademi Eğitim Mutfağındaki ilk eğitim, Usta Öğretici Berrin Deliormanlı ile MEB onaylı Aşçı Yardımcılığı Eğitimi olup 12 hafta sürecek ve aranan şartları karşılayan kursiyerlerin %50’si ilgili sektörde istihdam edilecek.

Daha önce Edirne’de benzeri bir profesyonel mutfağın olmadığını ifade eden Proje Koordinatörü Yardımcı; “Trakya Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle Edirne’de bir ilke imza attık. Bu mutfakta, gerçek anlamda profesyonel koşullarda, hijyenden kılık kıyafet yönetmeliğine kadar hassasiyetle yürütülen eğitimler düzenleyeceğiz. Burada ne eğitimde ne istihdamda (NEET) yer alan genç işsizliğin azaltılmasına katkıda bulunurken, aynı zamanda üyelerimizin ve sektörün ihtiyacı olan mutfak ve servis elemanlarını da istihdam ederek sektörü besleyeceğiz. Eğitim başvurularımız Şubat sonuna kadar devam ediyor. Geç kalmadan ilgi duyan herkesin başvurusunu bekliyoruz” dedi. Haber Merkezi

etso 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’de bir ilk | Edirne Ahval Gazetesi
etsoo | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’de bir ilk | Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 1 11 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’de bir ilk | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!