‘Edirne’de işbirliğine ihtiyacımız yok’

İYİ Parti’nin aday adaylığı başvuru sürecinin 22 Aralık’a kadar devam edeceğini belirten, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Edirne‘de en iyisi olduğunu düşündükleri aday ile seçime gireceklerini ifade etti.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak İYİ Parti’deki yerel seçim sürecini değerlendirdi. İYİ Parti’de başvuru sürecinin 22 Aralık tarihine kadar devam ettiğini kaydeden Engin, Edirne’de ittifak olmaksızın tamamen kendi adayları ile seçime gireceklerine vurgu yaptı. Engin; “Bizde başvuru süreci 22 Aralık’a kadar devam ediyor. Öncelikle kendi adayımızı çıkarmamız genel başkanımızın kararı olmadığını belirtmek isterim. Bizler demokrasiye önem veren bir partiyiz. Açıklama yapılmadan önce bizler İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Buğra Kavuncu, 81 il başkanıyla online bir toplantı gerçekleştirdi. Her ilin kendi görüşleri alındı. Daha sonra da partimizde genel idare kurulu toplantımız gerçekleştirildi. Genel başkanımız, genel idare kurulundan çıkan kararı imzalayarak her ilde kendi adayımızla girmeye karar verdi. Bu genel idare kurulu kararıdır. Bunu İYİ Parti’nin yöneticilerin, yönetenlerin bir kararı olarak değerlendiriyoruz. Bizler Edirne’de yaptığımız toplantılarda bir işbirliğine ihtiyacımız olmadığını, adaylarımızla kentimizde seçimlere girebileceğimizi iletmiştik. Bundan dolayı bizler çıktığımız yolda taviz vermeden yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“KAZANAN EDİRNE OLDUKTAN SONRA BİZDEN YANA HİÇBİR PROBLEM YOK”

Seçimlerin tatlı bir rekabetle geçmesini beklediklerini dile getiren Engin; “Öncelikle genel merkezdeki tavrımız, gibi bizler de yönetim kurulu ile değerlendirerek, en iyisi olduğunu düşündüğümüz aday ile seçime gireceğiz. Ben yapı itibariyle daha yumuşak ve kucaklayıcı bir tavır sergilediğim için bu tatlı bir yarış, tatlı bir rekabet içerisinde geçmesini istiyoruz. CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman ile aram da çok iyidir. Herhangi bir kavgamız yoktur. Ortak girdiğimiz seçimlerde de birlikte çalıştık. Bir tatlı rekabet olacaktır. Kazanan Türkiye Cumhuriyeti devleti, Edirne olduktan sonra bizden yana hiçbir problem yok. Ben diğer partilerin başkan adaylarına da başarılar diliyorum. Hepimizin ortak amacı; bu şehri en iyi şekilde yönetmek, en hak edilen standartlarda yönetilmesini sağlamak” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!