Edirne’de karne coşkusu

Edirne Valisi Yunus Sezer, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminin bitişiyle Vali Fahri Yücel İlkokulu ve Selimiye İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Vali Sezer, Edirne’de il genelinde 56 bin 645 öğrencinin karne sevinci yaşadığını açıkladı.

Yurt genelinde okulların ilk döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler de karne sevinci yaşadı. 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk dönemine ait ders notların yer aldığı karneler öğrencilere takdim edildi. Edirne Valisi Yunus Sezer de Edirne Vali Fahri Yücel İlkokulu ve Selimiye İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Vali Sezer’e Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı da eşlik etti.

‘VALİ FAHRİ YÜCEL’İN ADININ VERİLDİĞİ OKULDA KARNE VERMEK BENİM İÇİN DE ÇOK ANLAMLI’

Karne dağıtımının ardından açıklamalarda bulunan Vali Sezer, Lalapaşa Kaymakamlığı görevini yürüttüğü dönemde Edirne Valisi Olan merhum Fahri Yücel’in adının verildiği okulda karne dağıtmanın kendisi için anlamlı olduğunu belirterek; “Bugün, gerçekten bizler de mutluyuz. Öğrencilerimizin mutluluğunu paylaşıyoruz. İlimizde ve bütün ülkemizde öğrencilerimiz ara tatile giriyorlar ve birçoğu ilk kez bu sene karne alacaklar. İlk kez okuma yazmayı öğrendiler. Bugün de Vali Fahri Yücel İlkokulu’ndayız. Benim için de çok anlamlı çünkü kaymakamlığa ilk başladığım zaman bizim valimizdi. Şimdi kendi isminin verildiği okulda karne sevincini paylaşmak için öğrencilerimizle bir araya geldik” dedi.

WhatsApp Image 2024 01 19 at 11.36.56 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’de karne coşkusu | Edirne Ahval Gazetesi

56 BİN 645 ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

İl genelindeki öğrenci sayıları hakkında da bilgi veren Vali Sezer; “İlimizde 292 tane okulumuz var. İl ve ilçelerimizde 56 bin 645 tane öğrencimiz var. 56 bin 645 öğrencimiz bugün karnelerini aldılar ve önlerinde 2 hafta var. 2 hafta boyunca hem dinlenecekler hem de bol bol kitap okuyacaklar ve aktivitelerde bulunacaklar. Ben, bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. İl genelinde 5 bin öğretmenimiz var ve bütün öğretmenlerimiz de bu dönemde hem rutin eğitim öğretim görevlerini yerine getirdiler hem de ilimizde özel uyguladığımız projeleri de ekstra büyük bir fedakarlıkla, büyük bir özveriyle yerine getirdiler” şeklinde konuştu.

SENE SONUNA KADAR ZİYARET EDİLMEYEN EV KALMAYACAK

Bir Kahvenizi İçeriz Ev Ziyaretleri projesi kapsamında sene sonuna kadar tüm ailelerin ziyaret edileceğini ifade eden Vali Sezer; “Bu sene “Bir Kahvenizi İçeriz” projesiyle beraber 15 bin ailemizi ziyaret ettik. Evlerine misafir olduk. Oradaki çocuklarımızın ev ortamlarını gördük ve çocuklarımızın geleceğe hazırlanmaları açısından neler yapılabilir, hem akademik başarı hem sosyal, kültürel ve sportif alanlarda neler yapılabilir? Ev ortamında gördük ve ailelerimizle bir araya geldik. Bu sene sonuna kadar bütün ailelerimizi ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

WhatsApp Image 2024 01 19 at 11.36.57 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’de karne coşkusu | Edirne Ahval Gazetesi

‘3 BİNE YAKIN DEZAVANTAJLI ÖĞRENCİMİZİ SPORLA VE MÜZİKLE BULUŞTURDUK’

Dezavantajlı öğrencilere yönelik gerçekleştirilen sportif ve kültürel faaliyetler de gerçekleştirdiklerini dile getiren Vali Sezer; “Yine özellikle dezavantajlı öğrencilerimiz olmak üzere, bütün öğrencilerimizin bir spor ya da kültürel aktiviteyle uğraşmasını istiyoruz. Bunun için de ilimize özgü bir proje başlattık. İl genelinde 3 bine yakın dezavantajlı öğrencimizi okul sonrasında sporla ve müzikle buluşturduk. Müzik akademisi açtık, okullarımızda müzik sınıfları oluşturuldu ve burada yoğun bir performansla çalışmalara devam ediyorlar. Bu işin kahramanları öğretmenlerimiz. Öğretmenlerimizi, İl Milli Eğitim Müdürümüzü, yöneticilerimizi, okul müdürlerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel çalışma ortaya koyuyorlar. Milletimizi, devletimizi, geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımıza da başarılar diliyorum. İnşallah, çok çok güzel ve başarılı bir hayat, kendilerinin olur” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 19 at 11.36.55 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’de karne coşkusu | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu