Edirne’den Filistin’e destek

Edirne’de Cuma namazı çıkışı Vali Yunus Sezer, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da katılımlarıyla savaş suçu işleyen İsrail protesto edildi. Etkinlikte konuşma yapan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi Eğitim Birim Sorumlusu Bilal Değirmendereli, “Müslümanların Filistin davasına gerekli önemi ve önceliği vermesi, tüm maddi olanakların ve manevi desteğin mücahitlerin hizmetine sunulması şarttır. Kudüs ve Mescidi Aksa için gayret göstermek imanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir” ifadelerine yer verdi.

Eski Camii’nde kılınan Cuma Namazı sonrası cami önünde bir araya gelen Edirne Valisi Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Recep Gürkan ile CHP, AK Parti, MHP, Saadet Partisi il ve ilçe başkanları, vatandaşlar İsrail’in saldırılarına tepki gösterdiler. Bir araya gelenler adına açıklamayı okuyan AGD Edirne Şubesi Eğitim Birim Sorumlusu Bilal Değirmendereli, “Bugün ağıt yakmak için toplanmadık. Bugün ağlamak için toplanmadık. Bugün yas tutmak için toplanmadık. Artık, bir muştuyu paylaşmak için toplanacağız. Artık ümmete müjdeler vermek için toplanacağız. Zira zulüm saltanatının sonu gelmeye başladı. Zira zulüm imparatorluğu çökmeye başladı. Şeyh Ahmet Yasin’in yetiştirdiği gençler ilk vuruşu yaptı. Hasan el Benna’nin tohumunu attığı dallar meyveye durdu. Hamas’lı gençler, dedelerinin başlattığı savaşı bir adım ileriye taşıdılar. İzzettin El Kassam tugayları bir balonu patlattı. Batılıların, ekonomik ve siyasi destekleri ile büyüttükleri “güçlü İsrail balonu” patladı. 6 gün savaşı ile şişirilen balon patladı. Yenilmez İsrail balonu patladı. “Her şeyden haberi olur” zannedilen mossad balonu patladı” dedi.

Müslümanlarca Filistin’e gerekli önemi ve önceliği verilmesi gerektiğini belirten Değirmendereli; “Amerika, İngiltere Doğu Akdeniz’de konuşlandırdıkları filolarla İsrail’in emrine amade olduklarını, olası bir savaşa karşı onu korumak için ne gerekiyorsa yapacaklarını ilan ediyorlar. Avrupa ve diğer batılı ülkeler İsrail’in zulümlerine karşı çıkanları hapse atmakla, sınır dışı etmekle tehdit ediyor. Dünyanın her yerinde Müslümanlar sindirilmeye, küfrün en güçlü olduğuna iman etmeye zorlanıyor. Buradan bir kez daha haykırıyoruz. Bizler ancak Allah’tan korkar ve ona itaat ederiz. Bizi sindiremeyecek, korkutamayacak, yok edemeyeceksiniz. Yüz yıllarca haçlı seferlerini nasıl püskürttüysek, Kudüs’ü defalarca nasıl fethettiysek, İstanbul’u nasıl İslam’ın başkenti yaptıysak, Allah’ın arzında adım atmadık yer bırakmadıysak yine yaparız, yine yapacağız. Allah’ın yardımı bizimle olduğu sürece ancak biz galip geliriz. İşte bu inayete nail olmak için Müslümanların Filistin davasına gerekli önemi ve önceliği vermesi, tüm maddi olanakların ve manevi desteğin mücahitlerin hizmetine sunulması şarttır. Kudüs ve Mescidi Aksa için gayret göstermek imanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir” diye konuştu. Damla GÖÇ AKYÜZ

WhatsApp Image 2023 10 22 at 15.21.05 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’den Filistin’e destek | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu