Edirne’den Yunanistan’a ağaç fidanı

Trakya Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü koşu ekibi Run Greece Alexandroupolis 2023 organizasyona bu yıl dördüncü kez katıldı. Koşuya katılım sağlayan TRAKDOSK üyeleri geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın Türkiye sınırına yakın şehirlerinde yaşanan büyük yangının acılarının giderilmesine yönelik Edirne’den bir ağaç fidanı götürerek, bu fidanı koşu öncesi Dedeağaç ve bölge halkına takdim ettiler.

Yunanistan’ın Dedeağaç il merkezinde yapılan resmi organizasyona kayıt olarak ödenen ücretlerin yangın mağdurları için bağışlandığı yarışta, TRAKDOSK Kulübü Türkiye’yi ve Edirne’yi temsilen yarışa sembolik bir ağaç fidanı götürerek, geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın Türkiye sınırına yakın şehirlerinde yaşanan büyük yangının acılarının giderilmesine bir tutam katkıda bulunmak ve yanlarında olduklarının mesajını verdi. TRAKDOSK Atletizm Takımı olarak 4 yetişkin sporcuyla 10 Km’lik parkurda, 1 çocuk sporcuyla da 1 Km’lik parkurda yarıştı ve sağlıklı bir şekilde tamamlayarak Edirne’ye döndü.

TRAKDOSK Yönetim kurulu üyesi ve Atletizm branş sorumlusu Ümit Beştepe; “Biz bu sene dokuzuncusu düzenlenen Yunanistan Atletizm Federasyonu’ndan onaylı komşu şehir Dedeağaç’taki bu organizasyona her yıl katılmaya çalışıyoruz. Bu yıl ise yarışa kayıt olarak ödenen ücretlerin, yakın zamanda yaşanan orman yangınının mağdurlarına aktarılacak olmasından çok etkilendik ve zamanı müsait olan arkadaşlarımızdan bir ekip oluşturarak yarışa katıldık.  Yolculuğumuz sırasında iki ülkenin ortak doğası sayılabilecek milli parkların ve doğal alanların, ağaçların yangından etkilenmesini görmek bizi çok üzdü. Geniş bir alana yayılan yangının korkunç etkisini her bir kilometrede yakından hissettik. Doğanın sınırı yok! Ve bir kez daha gösterdi ki doğal yaşam yani ekoloji ne kadar iyiyse biz de o kadar iyiyiz. Bizler de Edirne’den bir ağaç fidanı götürerek, bu fidanı koşu öncesi Dedeağaç ve bölge halkına sembolik olarak takdim ettik. Amacımız ormanların ve barışın sınır tanımadan savunulmasıdır. Spor da bunun en iyi araçlarından biri.  Dileriz bu yanan bölgeler bir an önce ağaçlandırılarak eski durumlarına dönüşür. Son olarak bu anlamlı organizasyonda emeği geçen herkese TRAKDOSK ailesi olarak çok teşekkür ederiz” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!