‘Edirnekari’ için buluşma adresi: Büyük Sinagog

Yayınladığı Edirnekari kitabıyla sanat araştırmacılarına ışık tutan Edirnekari ustası, emekli öğretim üyesi Dr. Mehtap Cömert, ikinci baskıya hazırlandıklarını duyurdu. Muğla’nın Fethiye ilçesinin ardından 15 Eylül tarihinde Büyük Edirne Sinagogu’nda düzenlenecek etkinlikle kitabını Edirnelilere tanıtacak.

Büyük Sinagog’ta ‘Edirnekari’ kitabını tanıtacak

2004 yılında yayınladığı Edirnekari kitabında görsel ve bilgilerle Edirnekari sanatına ışık tutan Edirnekari ustası, emekli öğretim üyesi Dr. Mehtap Cömert, ikinci baskıya hazırlanıyor. Cömert, kitabının ikinci baskısını Ocak ayında yayınlamasının ardından tanıtım turlarına da başladı. İlk olarak 17 – 20 Temmuz tarihleri arasında Muğla’nın Fethiye ilçesinde ‘Fethiye Sanat-Edebiyat Buluşması’ etkinliğinde kitabını sanatseverlere sunan Cömert, 15 Eylül’de Edirne Büyük Sinagogu’nda düzenlenecek kitap tanıtımına hazırlanıyor.

İkinci baskının ocak ayında tamamlandığını fakat o tarihlere denk gelen asrın büyük felaketi deprem ve genel seçimler sebebiyle tanıtım yapamadığını belirten Cömert; “Değerli hocam Dr. Hikmet Barutçugil’in yardımları ve destekleriyle Ocak 2023’te gerçekleşen ikinci baskı depremler, seçimler nedeniyle tanıtılamadı. 3. Ahmet Yemiş Odası, Baki Bey Konağı, Taş Oda ve Ahşap Tavanlı Denizli camilerinin bilgi ve görselleriyle zenginleşen ikinci baskının tanıtım programı 15 Eylül 2023 Cuma günü Kale içindeki Büyük Sinegog bahçesinde yer alan Vakıf Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek. Programda Turhan Ülgüdür ve Musab Öztürk’ün birlikte büyük emek vererek, titizlikle hazırladıkları Edirnekâri belgeseli ve Dr.Hikmet Barutçugil hocamın Ebru üzerine değerli sohbetiyle zenginleşecek. Tüm Edirneliler ve sanat severleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu