Edirneliler yardım kampanyasına kayıtsız kalmadı

Edirne Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattı. Aynı zamanda Edirne Belediyesi’ne ait mobil ikram aracı da depremden etkilenen vatandaşlara sıcak çorba ve meşrubat ikramında bulunmak için deprem bölgesine gitti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem çok geniş bir alanda yıkıma neden oldu. Depremin hemen ardından hazırlıklarını tamamlayan Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı 9 kişilik bir ekip, biri kaza kırım aracı olmak üzere 2 araçla birlikte yola çıktı. Aynı zamanda Edirne Belediyesi’ne ait mobil ikram aracı da depremden etkilenen vatandaşlara sıcak çorba ve meşrubat ikramında bulunmak için deprem bölgesine gitti.

Edirne Belediyesi ayrıca depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yardım kampanyasını sosyal medya hesaplarından yaptığı “Haydi Edirne’m. Şimdi yaraları sarma zamanı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere ihtiyaç listesindeki malzemeleri Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’na teslim edebilirsiniz” ifadeleriyle duyurdu.

Acil ihtiyaç listesi; yeni koruyucu kıyafet, mont, kazak, polar, içlik, eldiven, bere, battaniye, tüplü diş mekan ısıtıcı, yedek tüp, çocuk bezi, bebek maması, kadın pedi, kömür sobası, çatır matı, kamp sandalyesi ve masası, duşlar için tek kullanımlık havlu, ilk yardım seti, çadır içi aydınlatma ve uygun pil, büyük minder, yatak ve uyku tulumu. Yetkililer ayrıca giyim ve tekstil ürünlerinin hijyen ve sağlıklı kullanım açısından yeni olmasına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Belediye tarafından yapılan yardım duyurusunun ardından Edirneliler zaman kaybetmeden depremzedelere gönderilmek üzere yardım ürünlerini Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’na  teslim etmeye başladılar. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu