Edirnelilere peşpeşe uyarı

Yarına dikkat !

Yarın saat 12.00 ve 23.59 arasında, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Beklenen hadiseyle birlikte meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı hem Meteoroloji Genel Müdürlüğü hem de Edirne Valiliği uyarılarda bulundu.

20.01.2024 Cumartesi günü bölgede beklenen yağışların öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak İstanbul, Tekirdağ Yalova ve Kocaeli’nde kuvvetli (21-50 kg/m2) yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak olarak başlayacak yağışların zamanla havanın soğuması ile birlikte kuvvetli karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kuvvetli kar yağışı şeklinde olacak.

Meydana gelecek olan hadiselere karşılık Meteoroloji Müdürlüğü; “Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağışla birlikte kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile kar yağışı beklenen yerlerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” uyarısında bulundu.

Edirne Valiliği ise “Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre; gece yarısından itibaren 20 Ocak Cumartesi (Yarın) günü bölgemiz genelinde, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ve hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte kuvvetli karla karışık yağmur, ilimizin yüksek kesimlerinde ise kar yağışının etkili olması bekleniyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın tedbirli olması gerekmektedir” açıklamasını yaptı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!