Edirnelinin sömestr tatilinde gözü kar turlarında

Sömestr tatilinin gelişiyle birlikte Edirnelilerin kar turlarına yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden seyahat acentesi işletmecisi Özkan Akgül, yaz ve kış tatillerinde önceden yapılan erken rezervasyonlarla vatandaşların yüzde 50’ye kadar uygun ücretlerle tatil yapabileceğini ifade etti.

Edirne’de bir seyahat tur acentesi işleten Özkan Akgül, açıklamalarda bulunarak sömestr tatilinin gelmesiyle birlikte Edirnelilerin kar turlarına yoğun talep gösterdiğini ve Uludağ, Kartepe ve Bulgaristan Pomporovo gibi kış turizminin gerçekleştirildiği yerlere turlar düzenlediklerini ifade etti.

“EDİRNE’DE KAR TURLARINA TALEP YOĞUN”

Edirne’de kar turlarına yoğun talep geldiğini ifade eden Akgül; “Hem yurtiçi hem yurt dışı kültür, tatil, transfer hizmetleri, umre hizmetleri veriyoruz. Şu an revaçta olan tur, sömestr olduğu için Uludağ ve Karatepe turu. Günübirlik ve konaklamalı seçeneklerimiz var. Edirne’den kar turlarına talep yoğun. Bulgaristan Pomporovo’ya talep var. Önümüzdeki hafta da Trakya’ya özgü, Keşan’ın Çamlıca Köyü’nde Bocuk gecesi var. Oraya yoğun talep var. Her sene oraya araç kaldırıyoruz. Bu sene aracımız şimdiden doldu hatta ikinci araç için de rezervasyon almaya başladık” dedi.

WhatsApp Image 2024 01 18 at 18.43.54 | Edirne Ahval Gazetesi
Edirnelinin sömestr tatilinde gözü kar turlarında | Edirne Ahval Gazetesi

‘YAZ TATİLİNDE EN UYGUN ADRES BODRUM’

Yaz tatili için erken rezervasyonlara büyük ilgi olduğunu ifade eden Akgül, erken yaz tatili rezervasyon ücretleri hakkında da bilgi verdi. Akgül; “Yaz için indirimli erken rezervasyon turlarımız da başladı. Bu erken rezervasyonlara bu sene çok talep var, uygun fiyatlar verdik. Yılbaşından önce her şey dahil 4 gün 3 gece ulaşım, yeme içme, konaklama dahil fiyat verdik. Şu an o fiyatın üzerine 1500 lira zam geldi ve mayıs ayı için 6 bin 500 lira, haziran ayı için 8 bin lira olan tur var. Şu an tatil beldeleri içerisinde en uygun fiyatı bodrum veriyor. Çünkü çok fazla otel var ve rekabet ortamı daha yoğun. Antalya uzak kaldığı için daha yakın olan bodrum daha çok tercih ediliyor. Günübirlik turlar şu an Uludağ için 1200 lira, Karatepe Maşukiye turu 1000 lira. Konaklamalı ise Uludağ 3 bin 500 lira. İçinde kokartlı rehber, ulaşım, konaklama, otelde sabah kahvaltısı, otelde akşam yemeği, Uludağ giriş ücreti, araç içi ikramlar, seyahat sigortası hepsi içinde” diye konuştu.

‘TUR FİRMASI TÜRSAB’A ÜYE DEĞİLSE HİÇBİR GÜVENCESİ YOK’

Tur tercih eden vatandaşlara, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi tur firmalarını tercih etmeleri yönünde çağrıda bulunan Akgül; “Turları tercih edenlere en büyük tavsiyem almış olduğu tatil rezervasyonunun TÜRSAB acentesi olup olmadığını TÜRSAB’ın sitesine girerek kontrol etmesi gerekir. O şirketin faal olup olmadığını, o acentenin yetkili olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir. TÜRSAB’a üye değilse hiçbir güvencesi yok. Tüm vatandaşlarımızı tatil satın alırken TÜRSAB’a üye yetkili acentelerden satın almalarını tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘YAZ TATİLİ KIŞ, KIŞ TATİLİ DE YAZ AYLARINDA ALININCA YÜZDE 50 DAHA UYGUN’

Yaz tatilini kış aylarında, kış tatilinin de yaz aylarında alınmasının daha uyguna geldiğini açıklayan Akgül; “Ayrıca yaz tatili alacaklara kışın kış tatili alacaklara da yazın almalarını tavsiye ediyoruz. Böylelikle en az yüzde 50 daha ucuza satın alabilirler” açıklamasını yaptı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!