“Edirne’nin Hamdi Baba’sıyla yola çıktık”

İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi’nin seçimlere profesyonel bir ekiple hazırlandığını belirtti. Engin özellikle hayvanlar ile alakalı olan hayvan hastanesi, hayvan mezarlığı, mama fabrikası gibi projeler üzerinde durduğunu ifade etti.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak partisinin Edirne’deki seçim çalışmalarını değerlendirdi.

‘ADAYSIZ İLÇEMİZ KALMAYACAK’

3 ilçe ve 2 beldenin adaylarını da yakında açıklayacaklarını bildiren Engin; “Şu anda açıklama yapmadığımız Havsa, Süloğlu ve Keşan olmak üzere 3 ilçemiz var, bunlarla ilgili aday adaylarımız var, hafta sonuna kadar kısmetse en doğru adayları açıklamayı planlıyoruz. İpsala’daki Karpuzlu ve Esetçe ile Keşan’da Beğendik ve Yenimuhacır beldelerimizde de çalışmalarımız devam ediyor, oralarda da aday çıkartacağız. Adaysız hiçbir ilçemiz kalmayacak” dedi.

“HAMDİ BAŞKAN ÇOK PROFESYONEL BİR ŞEKİLDE SEÇİMLERE HAZIRLANIYOR”

İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi’nin, Edirne için çok sayıda altı dolu projesinin olduğunu ifade eden Engin; “Edirne’de, Edirne’nin Hamdi Baba’sıyla yola çıktık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın teveccühü de bu yönde oldu. Hamdi başkanın Edirne ile ilgili gerçekten çok güzel, altı dolu projeleri var. Yaptığı her projeyi bir temel üzerine oturtmuş bir insan. Hayal ürünü projelerle değil, gerçekten gerçekleştirilebilecek projelerle Hamdi başkan sahaya çıktı. Çok profesyonel bir ekiple çalışıyor. Asistanından ve şoföründen tutun, reklam ajanslarına kadar birçok konuda, çok profesyonel, Türkiye’nin önde gelen insanlarının reklamını yapan, kampanyasını yürüten bir ajansla çalışıyor. Dolayısıyla şunu söyleyebilirim; Hamdi başkan çok profesyonel bir şekilde seçimlere hazırlanıyor” şeklinde konuştu.

‘ÖZELLİKLE HAYVANLAR İLE İLGİLİ PROJELERİN ÜZERİNDE DURUYOR’

Sedefçi’nin bazı projelerinden bahseden Engin, Sedefçi’nin en çok hayvanlar ile ilgili projeler üzerinde durduğunu bildirdi. Engin; “Projeleri hazır. Hemen hemen her hafta 1-2 tanesini açıklayarak gidiyoruz. Bugüne kadar 15 Temmuz Parkı ile ilgili bir projesini açıkladı. Her mahallemize bir kreş projesi var, onu açıkladı. Özellikle Hamdi başkan onun söylemiyle söyleyeyim çünkü benim çok hoşuma gitti; ‘Ben sadece Edirne halkının belediye başkanı olmayacağım, ben aynı zamanda Edirne’de yaşayan kedilerin, köpeklerin ve diğer hayvanların da belediye başkanı olacağım’ diyerek bu yola çıktı. Dolayısıyla Hamdi başkan çok hayvansever bir insan, hayvanlara da en az insanlar kadar değer veriyor. Bununla ilgili projelerinden bir tanesi de mama tesisi kurmak. Bunu da lokantalardan artan yiyecekleri toplayarak, hayvan mamasına çevirme tesisi kurup, sokak hayvanlarını bu şekilde beslemeyi düşünüyor. Mevcut barınağı geçen gün inceledik. Onun geliştirilmesini istiyor. Hayvan mezarlığı projesi var, hayvan hastanesi projesi var. Bunları özellikle projeler konusunda vurguladığını söyleyebilirim” diye konuştu.

‘SEDEFÇİ’YE 7’DEN 70’E DESTEK VAR’

Engin, Sedefçi’nin 7’den 70’e destek gördüğünü ifade ederek; “Halkın teveccühü gerçekten çok fazla, özellikle Kocasinan Mahallesi’nde dün ilk defa bir buluşma yaptık. Yediden yetmişe herkesin, son dönemde bu şehre yapılmayan yatırımların Hamdi başkan tarafından yapılacağına inanan bir kitleyle karşılaştık. Bu yüzden kendisine yediden yetmişe çok destek olduğunu gördük. Çocuklarla çok iyi anlaşıyor. Çocuklara gelince dede, gençlere gelince baba, kendi yaş grubuna gelince de abi olarak kendini nitelendiriyor. Dolayısıyla bu şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu