‘Edirne’nin tozunu kaldırmak lazım’

Yaklaşan yerel seçimleri değerlendiren AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Şükrü Ciravoğlu’nun kazandığı CHP Edirne Merkez ilçe Belediye Başkan Adaylığı ön seçimini değerlendirerek, hayırlı olmasını diledi. Aksal, Edirne’nin AK Parti belediyeciliğine ihtiyacı olduğuna vurgu yaptı.

‘İNŞALLAH GÜZEL BİR YARIŞ OLUR’

CHP Edirne Merkez ilçe örgütlerin tarafından Edirne Belediye Başkan Adayını belirlemek amacıyla gerçekleştirilen ve Şükrü Ciravoğlu’nun kazandığı ön seçim hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; “Hem Edirne’miz hem de ülkemiz için hayırlısı olsun. Benim siyasette ve hayatta da bakış açım tarzım şudur; sadece kontrol edebileceğimiz şeylerle kafamı yorarım. Kontrolümüzün dışında olan şeylere çok takılmam. CHP’nin Edirne’de kimi aday yapacağı bizim kontrolümüzün dışında. Biz sadece kendi adayımıza ve çalışmalarımıza bakarız. Doğal olarak CHP dahil bütün siyasi partiler en iyi oyu kiminle alacaklarsa onu aday gösterirler. Edirne’de ön seçim kararı aldı CHP ve dün üyelerin yaptıkları seçim sonucunda Şükrü Bey birinci çıktı. Hayırlı olmasını diliyorum. Onlar CHP’nin tercihidir. Biz zaten adayımızı belirledik uzun süre önce ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah güzel bir yarış olur” dedi.

‘EDİRNE’NİN AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNE, HİZMET BELEDİYECİLİĞİNE ÇOK İHTİYACI VAR’

Aksal, Edirne’nin AK Parti belediyeciliğine ihtiyacı olduğunun altını çizerek; “Hükümet eliyle Edirne’ye çok iş yaptık ama ne kadar iktidar partisi ile yerel iktidar uyumlu çalışıyorsa gelen hizmetler de o kadar hızlı oluyor. Bunun en güzel örneğini de Selimiye Meydanı’nda yaşadık. Selimiye Meydanı’nın çevre düzenlenmesi bu kadar hızlı sürmemeliydi. Belediye’nin bir yetki devri yapması gerekiyordu. Artık tabi geçmişte kaldı ve kazanan Edirne oldu. Edirne çok güzel bir Selimiye Meydanı’na kavuştu, güzel bir meydan oldu. Yerel iktidarla genel iktidar ne kadar uyumlu çalışıyorsa bölgemize gelen hizmetler de o kadar iyi olacak. Edirne’nin AK Parti belediyeciliğine, hizmet belediyeciliğine çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Şehrin tozunu kaldırmak lazım. Bir mücevher var, o mücevheri parlatmak, çöpünü toplamak lazım” şeklinde konuştu.

‘EDİRNELİLER BİZE 5 YIL FIRSAT VERSİN’

AK Parti’nin yerel anlamda Edirne’ye daha iyi hizmet edeceğini kaydeden Aksal; “Biz Edirne’ye yerel anlamda da daha iyi hizmet ederiz, Edirneliler olarak bu hizmeti hak ediyoruz. Bize bir 5 yıl fırsat versin, eğer günün sonunda vaat ettiklerimizi yapmıyorsak, belli bir fark görmüyorlarsa tercih yine onlarındır” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!