Edirne’nin Valisi belli oldu

Cumhurbaşkanı kararıyla Resmi Gazete’de yayınlanan “Valiler Kararnamesi” ile birlikte Edirne dahil 57 ilin valisi değişti. Yayınlayan kararnameye göre Edirne’nin yeni valisi, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Başkanı Yunus Sezer oldu.

Valilik atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayınlandı. Yayınlanan atama listesine göre AFAD Başkanı Yunus Sezer Edirne Valisi oldu. Sezer’in 2001 yılında da Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde kaymakam vekili olarak görev aldığı biliniyor. Diğer yandan yayınlanan atama kararıyla birlikte Edirne dahil toplam 57 ilin valisi değişti.

YUNUS SEZER KİMDİR?

10 Nisan 1978 tarihinde Erzurum/İspir ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2001 yılında Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Daha sonra sırasıyla: Edirne Lalapaşa Kaymakam Vekili, İzmir Beydağ Kaymakam Vekili, İngiltere’de yurtdışı stajı, Giresun Alucra Kaymakamı, Sivas Altınyayla Kaymakamı, Siirt Vali Yardımcısı, Diyarbakır Silvan Kaymakamı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Bakan Danışmanı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı, Kırıkkale Valisi, görevlerinde bulundu. 11 Eylül 2021 tarih ve 2021/454 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı olarak atandı. AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer, evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu