Edirnespor Kulübü olağanüstü kongreye gidiyor

Konuşulan başkan adayı: Nabi Kırmızı

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı ve Edirnespor Başkanı Yavuz Arslan, Edirnespor’un 3 Eylül tarihinde olağanüstü kongreye gideceğini söyleyerek, iş insanı Nabi Kırmızı’nın başkanlığa aday olduğunu belirtti.  

Basın mensupları ile bir araya gelen Edirnespor mevcut başkanı Yavuz Arslan’ın, Edirnespor Kulübü’nün 3 Eylül tarihinde düzenleyeceği olağanüstü kongre ile birlikte başkan değişikliğine gideceğini belirtti. İş insanı Nabi Kırmızı’nın başkanlığa aday olduğunu belirten Arslan; “Kamuoyunda konuşulan isim. Nabi Kırmızı. Kendisi değerli bir iş insanı. Eğitim sektöründe, sağlık sektöründe yatırımları var. Edirne’ye de yatırımları olabileceği düşünüyoruz. Şu an için Edirnespor’da bize destek olacak. Birkaç arkadaşıyla beraber bizim yönetimimize girecek. Minimum yirmi beş kişilik falan bir yönetim olacağız. Amacımız Edirnespor’u hak ettiği yere doğru götürmek” şeklinde konuştu.

Edirnespor’u hak ettiği yerde görmek istediklerini söyleyen Arslan; “Edirnespor’u hak ettiği yere getirmek istiyoruz. Önümüzde bir kongre süreci var. Olağanüstü kongreye gidip daha güçlü bir yönetimle Edirnespor’u hak ettiği yere getirmek istiyoruz. Hedefimiz üst ligler. Maddi manevi herkesin desteğine ihtiyacımız var. Kongre tarihimizi 3 Eylül olarak belirledik. Kongrede hayırlısıyla iyi bir yönetimle yeni ufuklara yelken açacağız. Zaten takımımızı kurduk. Kampımızı bitirdik. 4 Eylül’de ilk maçımıza çıkacağız. Art arda galip gelip, galibiyetler alarak iyi bir hava yakalayıp bundan sonraki süreçte play-off’un içinde kalmayı hedefliyoruz. Güçlü bir yönetim kurmamız gerektiğine ve Edirne’nin üst ligleri hedeflemesi gerektiğini düşündük. Onlar da bize destek oldular. Yönetimimizde yer alacaklar. Maddi manevi bize destek olmaları gerekiyor” dedi.

“BİZİM GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAK YÖNETİCİLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Kulübün yıllık giderinin 12 milyona yakın olduğunun altını çizen Arslan; “Edirnespor gerçekten çok maliyeti büyük bir takım oldu. 3. ligde belki insanlar küçümsüyorlar ama bizim 12 milyona yakın bir giderimiz söz konusu. Bunun 7 milyona yakın kısmı futbolcu gideri ama 5 milyon civarı da işte konaklama, ulaşım gıda antrenman malzemesi, kampı, 2 milyon civarı bir giderimiz var. 6 – 7 milyon lira arası bir gelirimiz var. Her yıl, yani bu yıl özellikle 5 milyona yakın bir açıkla başlıyoruz. O yüzden bizim sponsorlara, bizim gücümüze güç katacak yöneticilere ihtiyacımız var. Dışarıdan geliyor. İnsanlar lütfen böyle düşünmesinler” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu