‘Edirnespor stadyumsuz kalmayacak’

Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nun bulunduğu bölgeye, Edirnespor için stadyum yapılacağını söyleyen AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirnespor’un yeni stadyum yapılana kadar Tuncaspor tesislerini kullanacağını ifade etti. Tuncaspor tesislerinin de üzerinde çalışılıp, tesislerde bir iyileştirme yapılacağının altını çizen Aksal, yeni stadyumun yapılabilmesi için önce deprem bölgesinin yaralarının sarılması gerektiğine vurgu yaptı.

Edirne’ye stadyum

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, açıklamalarda bulunarak yapılması planlanan Edirnespor’un yeni stadı hakkında bilgiler verdi. Daha önceki stat projesinin, 25 Kasım Stadyumu’nun bulunduğu bölgenin mezar alanı olduğu gerekçesiyle iptal olduğunu hatırlatan Aksal, Edirne’ye yeni stadın yapılması için, önce Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarının sarılması gerektiğinin altını çizdi. Aksal; “Edirne’nin bir stada ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz, yıllardır da Edirne’nin bir stat projesi var. Daha önce TOKİ ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında bir protokol imzalanmıştı. Biz 25 Kasım Stadı’nı TOKİ’ye verecektik, ama TOKİ de karşılığında çok güzel bir stat yapacaktı. Biz birçok ilimizde bunu yaptık. Bu işin bir de gelir boyutu var. 25 Kasım Stadı’nın bulunduğu bölgede bir mezarlık var. Edirne’nin 2000 yıla kadar dayanan çok eski bir tarihi var. Burasının bir mezarlık alanı, bir sit alanı olduğunu gördük, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ arasındaki protokol bozuldu. Ama bu demek değildir ki biz Edirne’yi statsız bırakacağız. Edirne’ye yine stat yapacağız, bir stat projemiz var. Ama bu ülkede çok büyük bir deprem yaşandı. İlk önce bizim birinci önceliğimiz deprem bölgesinin yaralarını sarmaktır. İnşallah çok kısa sürede de bunları saracağız. Konutlarımız çok hızlı bir şekilde inşa ediliyor. Edirne stadyumu da projede” dedi.

‘EDİRNESPOR, STADYUM YAPILANA KADAR TUNCASPOR TESİSLERİNİ KULLANACAK’

Yeni stat yapılırken Edirnespor’un maçlarını Tuncaspor tesislerinde oynayacağının altını çizen Aksal, Tuncaspor tesislerinde de iyileştirme yapılacağını vurguladı. Aksal; “Edirne’ye bir stat yapacağız ama bu esnada da maçlarımızı oynayacak bir yere ihtiyacımız var. Tuncaspor tesislerini, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Edirne Belediyesi arasında bir protokol imzalandı. Belediye burasını, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devretti. Gençlik ve Spor Bakanlığı da Tuncaspor tesislerini de elden geçirecek. Bu tesisleri de iyileştiriyoruz. İnşallah bu tesislerde maçlar oynanacak. Şöyle bir artısı da olacak; yeni stat yapılırken, Tuncaspor tesislerine de çok ciddi iyileştirmeler yapacağız, orasını güzelce elden geçirmek için çok ciddi bir para da harcayacak Gençlik ve Spor Bakanlığı. Hem Tuncaspor tesisleri, yarın öbür gün başka takımlarımızın da hizmetinde olacak. Hem de yeni bir stadımız olacak” şeklinde konuştu.

‘OLİMPİK YÜZME HAVUZUNUN BULUNDUĞU BÖLGEYİ BİR SPOR KOMPLEKSİ HALİNE GETİRECEĞİZ’

Aksal, yapılması planlanan yeni stadyumun yerinin Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nun orada olacağını belirtirken, havuzun bulunduğu bölgeyi bir spor kompleksi yapmayı planladıklarını ifade etti. Aksal; “Yeni stadyumun yeri, Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nun orada. Zaten orasını bir spor kompleksi yapmayı düşünüyoruz. Orada çok güzel bir gençlik merkezimiz var. Olimpiyat düzeyinde bir yüzme havuzumuz var. Türkiye’nin en güzel yüzme havuzlarından bir tanesi herhalde balkanların da en büyük yüzme havuzu. Gençlik merkezimiz de çok güzel, bakan yardımcımız ile de ziyaret ettik. İnşallah stadımızı da oraya yapacağız. Orası tamamen bir spor kompleksi, bir bütün haline gelecek” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!