Edirnespor’da başkan değişikliği

TFF 3.ligde mücadele eden Edirnespor’un Başkanı Savaş Üner, yaptığı basın toplantısında başkanlık görevini Edirnespor’da ikinci başkan olarak görev yapan Yavuz Arslan’a devretti. Üner ayrıca milletvekili aday adayı olacağını da belirtti.

Edirnespor Kulübü Başkanı Savaş Üner, 25 Kasım stadyumunda düzenlediği basın toplantısıyla görevini Edirnespor’da ikinci başkan olarak görev yapan Yavuz Arslan’a bıraktığını açıkladı. Üner yaptığı açıklamada; “Biz yönetimden birini seçmek kaydıyla tüzük değişikliği yaptık. Ben geçtiğimiz sezon göreve bırakacağımı sosyal medyadan duyurmuştum. Ondan sonra gördüğüm Edirne’de şehir takımı satılıyor? o bu takımı alacak, şike olacak, bu olacak söylemleri oldu. Bu şehir takımını kimse satmaz, satamaz. Bu durumu gördüğümüz için Yavuz arkadaşımız ve yönetimdeki arkadaşlarımız biz bu takıma sahip çıkalım dediler. Ben görevi bırakacağımı söylediğim halde arkadaşlarım ve belediye başkanımızın söylemi üzerine bir dönem daha devam etme kararı alarak bu yola yürüdüm. Çünkü ben aday olmasaydım bu yönetim kurulu arkadaşlarının hiç biri ne aday olurlardı ne de yönetime girerlerdi” dedi.

Siyasi hayatında da değişikliğe gittiğini söyleyen Üner, bu nedenle başkanlık görevini bıraktığını söyledi. Üner; “Ben geçen sene de bırakmamın nedeni siyasi olarak çıktığım bir yol var. 3 dönemdir belediye meclis üyesiyim ve yaklaşık 9 yıldır da bu kulübün başkanlığını yapmaktayım. Bu kulüp benim için evlat gibi bir şeydi, her şeyimdi. Benim için hüzünlü bir an ama bir yandan da sevinçliyim. Benim için Edirne’de en değerli olan kişilerden biri olan Yavuz kardeşime bu koltuğu bırakmak benim için önemli. Benim milletvekilliği aday adaylığı sürecim başlayacağı için siyaset ve sporu herkes bir yerde tutuyor diyordu. Benim hiçbir zaman bir yerde tutmadığımı bugün itibariyle herkes görmüş olacak” açıklamasını yaptı.

 Başkanlığı devralan Yavuz Arslan ise ;”Savaş başkanımız 8 yıldır Edirnesporumuzun başkanı. Edirnesporumuza hizmetleri çok büyük. 15 yılı aşkın bir süre amatör ligde mücadele ettik. 3. Lige çıktık bunda kendisinin çok büyük emeği var. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Bayrak bize devir oldu. Bizde bundan sonra en iyisini yapmaya çalışacağız. Daha üst yerlere taşımaya çalışacağız. Yönetim kurulu arkadaşlarıma bana bu görevi layık gördüğü için teşekkür ediyorum. Tüzük gereği önce yönetim seçiyoruz, yönetimden sonra başkan seçiyoruz. Yönetim kurulu beni bu göreve layık gördü. Recep başkanımız her zaman yanımızda oldu, Hakan İşcan başkanımız her zaman yanımızda oldu. Yine bizden desteklerini esirgemeyeceklerine eminim. Bizde elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu kulübü daha iyi yerlere taşımaya gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu