“Edirne’ye kadın eli değecek”

Edirne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Songül Çetinkaya Tül, Edirne’ye yönelik projelerini ve vizyonunu açıkladı. “1 Nisan sabahı Edirne’ye kadın eli değecek ve şehrimiz daha düzenli, yaşanabilir bir kent olacak,” diyen Tül, Edirne’nin potansiyelini en üst düzeye çıkaracaklarını vurguladı.

“GÜÇLÜ KADROYLA GELİYORUZ”

Edirne’nin sıkıntılarını yakından takip eden ve çözüm üreten bir isim olan Tül, bu deneyimini Edirne’nin yeniden yapılanmasında kullanacağını belirtti. Tül, “Şehrimizin ayağa kalkması için yeni, güçlü bir programa ve yetkin bir kadroya ihtiyacımız var. Ekip olarak, hangi alanda ne yapacağımızı biliyoruz ve Edirne için büyük bir kalkınma seferberliği başlatacağız” dedi.

“EKONOMİK SEFERBERLİK İLE BAŞLIYORUZ”

Tül, öncelikle ekonomik kalkınmayı hedefleyerek, şehrin taşıma sektörü başta olmak üzere birçok alanda yaşanan ekonomik sıkıntıların üstesinden geleceklerini ifade etti. “Bir şehri ekonomik olarak ayağa kaldırmadan gerçek kalkınma sağlanamaz,” diyen Tül, bu yönde somut adımlar atacaklarını açıkladı.

ÇOĞULCULUK VE KATILIMCILIK VURGUSU

Songül Çetinkaya Tül, yönetim anlayışında çoğulculuğu ve katılımcılığı ön planda tutacaklarını söyledi. “Hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı olamayız,” diyerek, farklı siyasi görüşlerden bireyleri sürece dahil etme sözü verdi. Tül, bu yaklaşımın şehri sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda canlandıracağına inanıyor.

YAŞANABİLİR BİR EDİRNE İÇİN

Belediyeciliğin yol, kaldırım ve kentleşmeden ibaret olmadığını vurgulayan Tül, “Edirne’mize dönüp bir bakın, eksikleri göreceksiniz. İşte biz bu eksiklikleri tamamlamak için geliyoruz,” dedi. Gençler, kadınlar, engelliler başta olmak üzere toplumun bütün katmanlarını kucaklayacak projeleri ile Edirne’yi çağdaş, yaşanabilir ve huzurlu bir kente dönüştürmeyi hedefliyor. Songül Çetinkaya Tül, Edirne’nin geleceğine parlak bir vizyon çizerek, şehrin sakinlerine daha yeşil, daha çevreci ve butik bir kentleşme vaad ediyor. Tül, “İnsanına değer veren, çevreci ve kent dokusuna uygun bir kentleşmeyi tamamlamak için çalışacağız,” diyerek sözlerini noktaladı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!