Edirne’yi fırtına vurdu

Cumartesi günü Edirne’de şiddetli fırtına ve sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Birkaç mahallede ise bir apartmanların ve konutların çatıları uçtu. Çatı uçmasından kaynaklı şehirde yaralanan kimse oldu. Diğer yandan Cumartesi Pazarı’nda fırtınadan dolayı, giyim satan esnaf tezgahlarını topladı. Komşu Yunanistan’ın İskeçe bölgesinde ise fırtınanın şiddetinden dolayı arabalar devrildi.

Edirne’de geçtiğimiz cumartesi günü öğlenden sonra şiddetli fırtına ve sağanak yağış etkili oldu. Yağış ve fırtınaya yönelik AFAD tarafından kısa mesajla vatandaşlar uyarılmıştı. Beklenen fırtınalı yağışın yoğunluğu sebebiyle adeta göz gözü görmedi. Bazı hazırlıksız vatandaşlar ise yağış anında zor anlar yaşadı.

1’inci Murat Mahallesi ve Yıldırım Beyazıt Mahallesinde çatıların uçtuğu görüldü. Şans eseri çatı düşmesinden kaynaklı yaralanan kimse olmadı. Cumartesi günleri Margi ile Migros arasındaki bölgeye kurulan, Cumartesi Pazarı da fırtınadan olumsuz etkilendi. Fırtına sonrası bazı pazarcı esnafının tezgahı devrildi ve ürünleri zarar gördü. Giyim ürünleri satan esnaflar da fırtına çıkınca tezgahlarını erkenden toplayıp pazarı terk etti. Açıklamalarda bulunan Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır, pazar yerinde kimsenin zarar görmediğini belirtti ve çok fazla da mal kaybının yaşanmadığını dile getirdi.

Fırtınadan komşu Yunanistan da oldukça etkilendi. Yunanistan’ın İskeçe bölgesindeki fırtınada arabalar devrildi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 11 05 at 15.47.24 - Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’yi fırtına vurdu - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 05 at 15.47.23 1 - Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’yi fırtına vurdu - Edirne Ahval Gazetesi
i - Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’yi fırtına vurdu - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 05 at 15.47.22 - Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’yi fırtına vurdu - Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 1 17 - Edirne Ahval Gazetesi
Edirne’yi fırtına vurdu - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu