Emek verdikleri “Sadık Ahmet” filmini birlikte izlediler

Tamamı Edirne’de çekilen ve Batı Trakya Türklerinin efsane lideri Dr. Sadık Ahmet’in hayatını beyaz perdeye taşıyan “Sadık Ahmet” filmi vizyona girdi. Filmin ekip sorumlusu Levent Koloğlu bir ilke imza atarak, film ekibine Edirne’den dahil olan yardımcı oyuncuları bir araya getirdi ve günlerce emek verdikleri filmi birlikte izlediler.

Batı Trakya Türklerinin efsanevi lideri Dr. Sadık Ahmet’in hayatını konu alan, tamamı Edirne’de çekilen ve başrollerinde Turgay Aydın, Erdal Beşikçioğlu, Nur Fettahoğlu, Erkan Can, Ozan Akbaba gibi ünlü oyuncuların yer aldığı, yönetmek koltuğunda ise Hakan Yonat’ın bulunduğu “Sadık Ahmet” filminin gizli kahramanları, Edirne’den yardımcı oyuncu olarak katılan vatandaşlar, dün filmin vizyona girmesiyle birlikte sinema salonuna akın ederek filmi birlikte izlediler. 7’den 70’e her yaştan yardımcı oyuncunun bulunduğu yaklaşık 300 kişilik ekip, filmin ekip sorumlusu Levent Koloğlu öncülüğünde bir araya gelerek, sinema oyuncuğunu deneyim ettikleri filmi birlikte izlediler.

“EDİRNE İÇİN İLKLERİ YAPMAYA BENİMLE BİRLİKTE YÜRÜYEN HERKESLE DEVAM EDECEĞİZ”

Filmin gösteriminden önce sinema salonunda yardımcı oyunculara ve ailelerine yönelik bir teşekkür konuşması yapan Koloğlu; “Dünya, bugünkü haline fikirler ve fikirler ışığında gerçekleşen ilkler sayesinde geldi. Yani fikirler ve ilkler önemlidir. Edirne için daha önce de fikirlerim ilkleri oluşturdu; ünlü ve güçlü kadınların canlandırdığı kurgusal fotoğraf atölyesi ile Edirne’de ilk kadın semazen gösterisi de bunlar arasında. Tabi belli bir yaş üstü ilk mavi saçlı erkek olmamı söylemesem olmaz. Film Çekilirken kafamda oluşan fikir, konuştuğum herkesin ‘ne zaman gösterilecek, gidip izlemek istiyoruz’ demesi ile daha da filizlendi ve gösterim tarihinin netleşmesi ile gerçeklik kazandı. Ayrı ayrı gitmek yerine filmde oynayan yardımcı oyuncularla topluca gidip Edirne’de bir ilki daha gerçekleştirmek istedim. Ve şimdi buradayız, hep birlikte Edirne tarihine küçük de olsa bir iz bırakıyoruz ki Edirne için ilkleri yapmaya benimle birlikte yürüyen herkesle devam edeceğiz. Hepiniz böyle büyük bir projede yer almanın haklı gururunu yaşayacaksınız. Hepiniz kıymetli, hepiniz özelsiniz hiçbirinize nazar değmesin. Gönül isterdi ki her birinize birer nazar boncuğu takalım. Yine de en küçüğümüz olan Defne Su’ya ve en genç büyüğümüz olan Emine Ablamıza birer adet nazar boncuğu takarak, 7’den 77’ye hepimizi nazarlardan koruyalım. İyi ki geldiniz, iyi ki buradasınız, iyi ki tanışmış ve iyi ki beraber çalışmışız. Hepinizin eline, emeğine, alın terine sağlık” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.03.28 | Edirne Ahval Gazetesi
Emek verdikleri “Sadık Ahmet” filmini birlikte izlediler | Edirne Ahval Gazetesi

‘1000’DEN FAZLA YARDIMCI OYUNCU EDİRNE’DEN KATILDI’

Devamında basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Koloğlu, filme 1000’den fazla yardımcı oyuncunun Edirne’den katıldığına vurgu yaparak; “Cast merkezinin İstanbul’dan getirdiği yardımcı oyuncularla birlikte yaklaşık 2 bin 500 yardımcı oyuncu filmde yer aldı. Edirne’de de sadece benim grubumdan yaklaşık 580 kişilik yardımcı oyuncu geldi. Diğer gruplar ile birlikte Edirne’den 1000’den fazla yardımcı oyuncunun filmde yer aldığını söyleyebiliriz. Çekimler Ağustos ayının sonu gibi başladı, Kasım ayının başında bitirdik. Normalde sadece 10 günlük bir çekim olacaktı ama tüm sahneleri Edirne’de çekmeye karar verdikleri için bir anda bütün projenin şekli değişti. Burada cezaevi olsun, Kaleiçi olsun gerçekten zorlu sahneler çekildi. Gerçekten çok büyük emek harcandı. Bunda tabi ki yapım ekibinin, başrol oyuncularının payı olduğu kadar, yardımcı oyuncularımızın da katkıları çok büyüktü. Çünkü sonuçta bir projede yardımcı oyuncular olmadan belli şeyleri gerçekleştiremezsiniz. İnşallah Edirne’ye yeni projeler de gelirse, onlarda da devam edeceğiz” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.03.27 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Emek verdikleri “Sadık Ahmet” filmini birlikte izlediler | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.03.27 | Edirne Ahval Gazetesi
Emek verdikleri “Sadık Ahmet” filmini birlikte izlediler | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2024 02 03 at 17.03.27 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Emek verdikleri “Sadık Ahmet” filmini birlikte izlediler | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu