Emekli polislerden “Hüsnühat” sergisi

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında, Türkiye Polis Emeklileri Derneği Edirne Şubesi tarafından emekli polis memuru Zafer Günal’ın eserlerinin sergilendiği “Hüsnühat” sergisi düzenlendi.

Türkiye Polis Emeklileri Derneği Edirne Şubesi tarafından Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında emekli polis memuru Zafer Günal’ın eserlerinin sergilendiği “Hüsnühat” sergisi için açılış töreni gerçekleştirildi. Dernek binasında gerçekleştirilen törene Saadet Partisi Meclis Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Bülent Kaya, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Baro Başkanı Gökhan Karakoç, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, siyasi partilerin temsilcileri ve dernek üyeleri katılım sağladı.

IMG 5169 | Edirne Ahval Gazetesi
Emekli polislerden “Hüsnühat” sergisi | Edirne Ahval Gazetesi

Törende konuşan Türkiye Polis Emeklileri Derneği Edirne Şube Başkanı Ali Bilgin, derneği tanıtmak ve emeklilerin neler yapabildiğini göstermek amacıyla sergi düzenlediklerini dile getirerek; “Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında etkinlik yapmak istedik ve dernek binamızda, emekli polis memuru üyemiz Zafer Günal’ın el emeği Hüsnühatları sergisini açmak istedik. Belediye Başkanımız bize Kültür Müdürlüğü’nde yer veriyor ancak biz derneğimizi tanımanız açısından ve bu emekliler neler yapmış ne yapıyorlar görmenizi istedik. Yerimiz dar ama gönlümüz, kalbimiz geniştir” dedi” şeklinde konuştu.

IMG 5186 | Edirne Ahval Gazetesi
Emekli polislerden “Hüsnühat” sergisi | Edirne Ahval Gazetesi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da açıklamalarda bulunarak, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl etkinliklerini kutlamaya çekinenlerin olduğuna dikkat çekerek, deprem bölgesinde hala yakınlarından haber alamayan vatandaşların olduğunu belirterek; “Ne yazık ki basında üzülerek görüyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yıl etkinliklerini kutlamayanlar, kutlayamayanlar ya da kutlamayı içine sindiremeyenler var. Tarih bize şunu öğretti zaferleri yalnızca kazananlar kutlar. Cumhuriyetimizin 100. Yılı tekrar kutlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından sergi açılışı için kurdele kesildi ve emekli polis memuru Zafer Günal’ın eserlerinin bulunduğu sergi gezildi. Adem Batuhan SEVER

IMG 5179 | Edirne Ahval Gazetesi
Emekli polislerden “Hüsnühat” sergisi | Edirne Ahval Gazetesi
IMG 5175 | Edirne Ahval Gazetesi
Emekli polislerden “Hüsnühat” sergisi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!