Emniyet’ten kan desteği

Her yıl kasım ayının ilk haftası 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olarak anılan haftaya istinaden Edirne İl Emniyet Müdürlüğü çalışanları, emniyet binasında Kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulundular. Bağışta bulunan Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, yaptığı açıklamada herkesi kan vermeye davet ederek; “Kan devamlı bir ihtiyaç ve ikame edilemeyen bir ihtiyaç. Biz de emniyet teşkilatı olarak kanımızla, canımızla, kök hücremizle, 24 saat mesaimizle halkımızın hizmetindeyiz” dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne gelen Kızılay ekibi, polislerin ve emniyet müdürlüğü çalışanlarından kan bağışı ve kök hücre örneği aldılar. Kanın önemine vurgu yapan ve bağışta bulunan Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun; “Emniyet teşkilatı olarak hem kök hücre bağışı, hem de Kızılay’a kan bağışı yapmak ve bir kez daha desteğimizi göstermek için Kızılay’ımızı, Emniyet Müdürlüğümüze davet ettik. Bizi kırmadılar ve geldiler. Müsait olan arkadaşlarımız ciddi bir teveccüh ile kan bağışında bulunuyor. Kan devamlı bir ihtiyaç ve ikame edilemeyen bir ihtiyaç. Biz de emniyet teşkilatı olarak kanımızla, canımızla, kök hücremizle, 24 saat mesaimizle halkımızın hizmetindeyiz. Bunu büyük bir gururla ifade ediyoruz. Bütün personelimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Screenshot 1 33 | Edirne Ahval Gazetesi
Emniyet’ten kan desteği | Edirne Ahval Gazetesi

Herkesi kan ve kök hücre bağışında bulunmaya davet eden Edirne Kızılay Ekip Doktoru Erhan Aksoy ise “Emniyet Müdürlüğümüz sadece bu gün değil, geçmiş dönemlerde de kan bağışında Kızılay’a olan desteklerini yerine getirmişlerdir. Bugün LÖSEV farkındalık haftasıyla ilgili de kemik iliği bekleyen çocuklarımız için kök hücre bağışında da bulundular. Hem kanlarıyla, hem kök hücreleriyle çok büyük destek yaptılar. Aynı desteği tüm kurumlarımızdan ve tüm vatandaşlarımızdan bekliyoruz. Sağlıklıyken kan verelim ki ihtiyacımız olduğunda aramak zorunda kalmayalım. Tüm vatandaşlarımızı Emniyet Müdürlüğü nezdinde davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2023 11 08 at 17.26.14 | Edirne Ahval Gazetesi
Emniyet’ten kan desteği | Edirne Ahval Gazetesi

Düzenlenen etkinlik kapsamında Edirne İl Emniyet Müdürlüğü çalışanları, müdürlük binasına gelen Kızılay ekipleri vasıtasıyla kan ve kök hücre bağışında bulundular. Damla GÖÇ AKYÜZ

WhatsApp Image 2023 11 08 at 17.26.06 | Edirne Ahval Gazetesi
Emniyet’ten kan desteği | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!