“Eşit temsil ile daha iyi bir gelecek”

Kadın hakları savunucusu Hülya Bodur Edirne İl Genel Meclisi Üyesi aday adayı oldu. EKAMEDER, Edirne Kadın Merkezi Dayanışma Derneği kurucu başkanı ve Balkan Aktif Yaşam Spor Kulübü kurucusu Hülya Bodur Cumhuriyet Halk Partisi’nden İl Genel Meclisi üyeliği için aday adaylığını açıkladı.

Hülya Bodur, uzun yıllar Edirne Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdür vekili olarak görev yaptı; Mahalli İdareler Müdürlüğü’nde çalıştı. 28 yıllık kamu görevinin ardından 2018’de emekli oldu. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilerek kadınların toplumsal yaşamın tüm alanlarında katılımının sağlanması gerektiğini ifade eden Kadın hakları savunucusu Hülya Bodur, aday adaylığının gerekçesini şöyle dile getirdi: “Kadınların eşit temsil ilkesiyle kamusal ve özel yaşam alanlarına eşit düzeyde katılım sağlayarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi, yoksulluğun azaltılması, kadınların sağlık, eğitim, güvenlik ve refahını desteklemek amacıyla aday oldum.”

Hülya Bodur, İl Genel Meclisi Üyesi olarak bu hedef doğrultusunda ilin kaynaklarının yönlendirilmesine, vatandaş ile karar organları arasında etkili işbirliği ve çözüm sağlayan yapıcı politikaların oluşmasına katkı vereceğini dile getirdi.

HÜLYA BODUR KİMDİR?

•             1966’da Edirne’de doğdu, iki oğlu var.

•             İşletme ön lisans mezunudur.

•             Edirne Valiliği’nden 2018’de emekli oldu

•             2012’de EKAMEDER, Edirne Kadın Merkezi Dayanışma Derneği’ni bir grup arkadaşıyla kurdu ve kurucu başkanı oldu.

•             Kadına yönelik şiddetle mücadele, kadın dayanışması, ekonomik, sosyal ve siyasal olarak kadının toplumda eşit temsili için birçok proje, çalışma ve etkinlikte yer aldı.

•             2023’te Balkan Aktif Yaşam Spor Kulübü’nü kurdu. Yetişkin, genç ve çocuklara yönelik spor, halk dansları ve farklı aktiviteleri kapsayan çalışmalar yürütmekte. Edirne ve komşu ülke şehirleri arasında kültür köprüsü kurulmasına katkı sağlamayı amaçlıyor. Haber Merkezi

WhatsApp Image 2024 01 09 at 15.09.13 | Edirne Ahval Gazetesi
 “Eşit temsil ile daha iyi bir gelecek” | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!