Eski Kızılay Başkanı Çakay belediye başkanlığına aday

Edirne’de yaklaşık 10 yıldır Kızılay Şube Müdürlüğü görevini yürüten Kadir Çakay, AK Parti Edirne İl Başkanlığı binasında, 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimlerde AK Parti’den Edirne Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı için başvuru yaptı.

Kızılay Edirne Şube Müdürü olarak yaklaşık 10 yıldır görev yapan Kadir Çakay, AK Parti Edirne parti binasında belediye başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yaptı. Devamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Çakay, Edirne’de aldığı çeşitli görevlerden bahsederek; “2002 yılında, Genç İş Adamları Derneğine Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildim. O dönemde 10 yıl boyunca Avrupa Birliği iş birliği projelerinde başarılı işlere imza attık. 2013 yılında kayyum olarak, Edirne Kızılay Şube Başkanlığı’na atandım. 3 dönem seçilerek, Şube Başkanlığını başarılı şekilde onurumla, gururumla, şerefimle ve gönüllü olarak devam ettim. Bugün itibariyle 31 Mart 2024’te yapılacak olan belediye seçimlerine aday olabilmek için, sizlerden aldığım Edirne Türk Kızılayı’nın Edirne Şube’sinin emanetini gururumla teslim ettim” dedi.

“YAPTIYSA AK PARTİ YAPTI’ DEDİRTEBİLMEK İÇİN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Siyasi kariyeri hakkında bilgi veren Çakay; “Siyasete Anavatan Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı ile başladım. 2022 yılında Anavatan Partisi Edirne 2’nci sıra Milletvekili adayı oldum. O, benim için siyasi anlamda çok güzel bir tecrübe oldu. 2004 yılında AK Parti’ye üye oldum ve o dönem, 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday adayı oldum. Sene 2024, tam 20 sene. Bu 20 sene içerisinde 2004’te aday olduğumda kendimde gördüğüm eksiklikleri, 20 yıldır çalışarak, kendimi geliştirerek, bugünlere hazırlandım. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, ‘Yaparsa AK Parti yapar. Yaptıysa AK Parti yaptı’ dedirtebilmek için, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan belediye seçimlerinde, AK Parti’den belediye başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” sözleriyle adaylığını duyurdu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 11 16 at 15.27.40 - Edirne Ahval Gazetesi
Eski Kızılay Başkanı Çakay belediye başkanlığına aday - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu