ETUS araç sayısı 19 Eylül’de artacak

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik yaptığı basın açıklamasında mevcut 107 araç sayısının 5 Eylül’de 155, üniversitelerin açıldığı 19 Eylül tarihi itibariyle de 189’a çıkarılacağını söyledi. Giyik ayrıca kart okuma cihazları yenilendikten sonra tüm temassız kredi kartlarının ETUS’larda geçerli olacağını belirtti.

Yaptığı basın açıklamasında 5 Eylül pazartesi günü itibariyle tam kapasite çalışmaya devam edeceklerini belirten Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik; “Öğrenciler Edirne’ye gelmeye başladılar. Okul, yurt kayıtlarını yaptıranlar ve ev kiralayanlar oldu. Geçen hafta bir yoğunluk vardı şuanda bir durgunluk söz konusu. Üniversiteler 19 Eylül tarihinde açılıyor. Edirne’nin yoğunlaşacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız basın açıklamasında 15 gün içerisinde tam kapasiteye geçeceğimizi söylemiştik. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı olması sebebiyle tatil günü bu sebepten tam kapasiteye geçmedik. 5 Eylül pazartesi tarihinde tam kapasite çalışmaya geçeceğiz. Şuanda hâlihazırda çalışıyoruz ayrıca araçlar da koyduk. Fakat 5 Eylül tarihinde tam kapasite ile yolcularımıza hizmet vereceğiz” dedi.

“TÜM KREDİ KARTLARI GEÇERLİ OLACAK”

ETUS’lardaki cihazların da yenilenme aşamasında olduğunu belirten Giyik; “Yoğunlaşmayla birlikte araçlara yeni cihazlar takıldı. Çünkü eski cihazların verileri bir iki saniye daha geç oluyordu. Onlar da yenileniyor. Yeni cihazlarda tüm temassız özelliği olan kredi kartları geçerli olacak. Öğrencilerin kart mobile uygulamasına başlayacağız. Kent mobile uygulaması devreye girecek. Şuanda kent kart mobile uygulamasında bir çalışma mevcut. Bu sebepten ötürü çalışmıyor fakat güncellemelerden sonra o da aktif hale gelecektir. Vatandaşlarımız kent kart mobile uygulamasına girdiklerinde araçların nerede olduklarını görebilecekler. Duraklardaki cihazlar da yenileniyor ayrıca duraklarda da aracın gelmesine kaç dakika kaldığını görebilecekler. Bekleme süresini minimuma düşüreceğiz. 5 Eylül tarihinde okullar açılmasa da biz tam kapasiteyle işe başlamış olacağız” diye konuştu.

Giyik yaptığı açıklamada, mevcutta 107 aracın çalıştığını, 5 Eylül tarihinde 155, 19 Eylül’de ise 189 ETUS sayısına ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu