Felakettin mimari hazretleri

●Yaptıklarıyla değil yapmadıklarıyla nam salmış. Herkesçe çok iyi bilinen ama mezarına adak adanan, dilek dilenen, çaput bağlanan biri değildi.

●Yapılarında çivisinden teline, musluğundan kiremidine çalmadığı türde malzeme kalmamış, çaldığı malzemelerden bazılarıyla eski evini müze yapıp, sergileyecek kadar da utanmazdı. Gerçek mezarının bu müze evin bahçesinde olduğu rivayet edilir.

●Çeşitli şehirlerde kamu yada kişiye özel bine yakın bina, apartman, müstakil ev, site vb konutlar yapmış olup son 50 yılda yıkılmayan kalmamıştır.

●İnşaat Sektörüne Fısıldayan Adam, Yapı Denetim Sistemindeki Boşluklar, Belediye Diye Diye, Ferasetini Satan Bilge, Kamunun Kumu Denizden Gelir isimleriyle anı kitapları yazmıştır.

●Meslekte ellinci yılında jübilesini yaptığı hotel de son depremde yıkılmıştır.

●İş hayatı boyunca tanımadığı bakan, milletvekili, bürokrat, belediye başkanı yoktu. Fakir iki sıra tuğla örerken şaşırır, Felakettin Bey girdiği her ihaleden kazanarak çıkardı.

●1999 ve 2011 ‘de ki depremlerde 2 defa arananlar listesinden ismini sildirmeyi başararak Altın Çakal Ödülüne aday gösterilmiştir.

●Nasıl ki trafiğin, enflasyonun, Van Gölünün canavarı varsa; sorumluların hepsi her şeye gözünü yumduğu için inşaat sektörünün canavarlığı da ona kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu