Festivalin programı belli oldu

Bu yıl 7-8-9-10 Eylül tarihlerinde yapılacak olan 2’nci Tarihi Uzunköprü Festivali’nin programı belli oldu. Festival bugün saat 17.00’de yapılacak olan kortej yürüyüşünün ardından, saat 18.00’de açılış konuşmalarının ardından açılacak. Festivalde, 7 Eylül’de Rumeli Ekrem, 8 Eylül’de Simge Sağın ve 9 Eylül’de Haluk Levent gibi ünlü isimler sahne alacak.

Tarihi Uzunköprü Festivali’nin bu seneki programı belli oldu.

7-8-9-10 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2’nci Tarihi Uzunköprü Festivali’nin programı belli oldu. Festival, bugün saat 17.00’de Uzunköprü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan kortejin ardından, saat 18.00’de yapılacak olan açılış konuşmalarıyla birlikte başlayacak. Saat 18.30’da yapılacak olan toplu nikah ve sünnet şölenden sonra saat 21.00’de Rumeli türkülerinin ünlü yorumcusu Rumeli Ekrem Uzunköprü halkıyla buluşacak.

Tarihi Uzunköprü Festivali’nin 2’nci günü saat 11.00’de Sanat ve Zanaat sergisinin Aziz Ioannis Kilisesi’nde yapılacak olan açılışıyla başlayıp saat 12.00’de şehit ve gaziler adına Rıza Efendi Camii’nde okunacak olan Mevlid ile devam edecek. Ayrıca Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde ahşap boyama ve takı tasarımı atölyeleri, halk oyunları gibi etkinlikler de yapılacak. Festivalin 2’nci günü ünlü şarkıcı Simge Sağın’ın saat 21.00’deki konseriyle son bulacak.

Festivalin 3’üncü gününde ünlü polisiye yazarı Ahmet Ümit, Atatürk Kültür Merkezi’nde Uzunköprülülerle buluşacak ve saat 21.00’de ünlü rock sanatçısı Haluk Levent, festival alanında konser verecek.

Tarihi Uzunköprü Festivali’nin 4’üncü ve son günü Ördekli Göl Mesire Alanı’nda saat 12.00’de piknik ve kano etkinliği ile başlayıp, saat 13.00’teki balık tutma yarışması etkinliğiyle devam edecek. Saat 14.00’te Aziz Ioannis Kilisesi’nde yapılan sanat ve zanaat sergisi katılımcılarına plaket verilecek ve saat 15.00’te “Çevreci Çocuklar” isimli çocuk tiyatrosu Atatürk Kültür Merkezi’nde vatandaşlara sunulacak.

Festival boyunca Ördekli Göl Mesire Alanı’nda, ücretsiz olarak karavan ve çadır ile kamp yapılabilecek. Sanat ve Zanaat Sergisi de canlı performanslarla festival süresi boyunca açık olacak. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!