FETÖ operasyonuna Edirne de dahil!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Edirne‘nin de aralarında bulunduğu 14 ilde eş zamanlı olarak Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına yönelik gerçekleştirilen “KISKAÇ-7” operasyonlarında 67 tutuklama yapıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın duyurduğu “KISKAÇ-7” operasyonunda; Antalya, Manisa, Ankara, Aydın, Konya, Artvin, İstanbul, Bilecik, Edirne, Uşak, Isparta, Şanlıurfa, Kırşehir ve Elazığ’da yapılan baskınlarda, Fetullahçı terör örgütünün çeşitli yapılanmaları içerisinde faaliyet gösterdikleri belirlenen şüpheliler yakalandı.

Yapılan açıklamaya göre, şüpheliler arasında örgütün “Güncel Yapılanması”, “Askeri Mahrem Yapılanması” ve “Emniyet Mahrem Yapılanması” içinde aktif olduğu iddia edilen kişiler bulunuyor. Ayrıca, sınav sorularının önceden temin edildiği ve mülakatlarda örgüt üyelerine avantaj sağlandığına dair iddiaların olduğu, bu şüphelilerin dijital materyaller ve ifadelerle teşhis edildiği belirtildi.

ali yerlikaya aa 1653760 880x495 2 | Edirne Ahval Gazetesi
FETÖ operasyonuna Edirne de dahil! | Edirne Ahval Gazetesi

Operasyonlar sırasında ele geçirilen çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanın yanı sıra, büyük miktarda paraya da el konulduğu açıklandı.

1 Haziran 2023 tarihinden bu yana FETÖ’ye yönelik toplamda 4.022 operasyon düzenlendiği ve bu operasyonlarda 6.045 şüphelinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonları başarıyla gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik etti ve terör örgütleriyle mücadelenin azimle süreceğini vurguladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “14 ilde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “KISKAÇ-7” Operasyonlarında 67 şüpheli yakalandı. FETÖ’cülerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz.” Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!