Filiz Gencan Akın çalışmalarına devam ediyor

Seçim süreci için Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa eden Av. Filiz Gencan Akın’ın ismi CHP Edirne Belediye Başkan Adaylığı için en fazla konuşlan isimlerin başında geliyor.  Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimi öncesi ise siyasi partilerde aday belirsizliği sürüyor. Aday adaylığı kabul edilen 8 kişi arasında yer alan ve CHP’nin ilimizdeki tek kadın aday adayı Filiz Gencan Akın’ın ismi, Edirne halkı tarafından konuşulmaya devam ediyor.

Edirne Belediye Meclis Üyeliği, Edirne Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Ulaşım Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunan, seçimler öncesi aday adaylığı için istifa eden Akın Edirnelilerin adaylık sürecindeki yoğun desteğinden dolayı memnuniyetini dile getirerek; “Değişim için yeni bir vizyon: kentimizde sürdürülebilir dönüşüm, adil hizmet ve toplumsal katılım” hedefi ile yola çıktığını her fırsatta ifade ediyor.

“DEĞİŞİM YERELDEN BAŞLAYACAK”

Adaylık sürecinde çalışmalarını sürdüren Avukat Filiz Gencan Akın, “Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan bizler değişimin yerelden başlayacağına inanıyoruz. Yerel seçimler değişim umutlarımızı yeniden yeşertecek ve değişim hayallerimiz kaldığı yerden daha güçlü bir şekilde devam edecek. Bu değişimin bir parçası olmak için yola çıkıyorum. Bu yolda gençlerin, kadınların sesi olacağım” ifadelerini kullandı.

“BİRLİKTE YÜRÜYORUZ”

Adaylık sürecini değerlendiren Akın, “Hesap veren, şeffaf, adil, tutarlı ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile şehrimizi yönetmek en büyük amacım. Belediye meclisi, ihtisas komisyonları, kent konseyi, gönüllülük, sivil toplum örgütlerinin şehir ile ilgili karar verme süreçlerinde eşgüdümlü çalıştığı bir yönetim anlayışını benimsiyorum. Yerelde yaratacağımız demokratik, adil yönetim anlayışı sayesinde iktidar olacağımızı biliyorum. Şehrimizin ihtiyaçlarına etkili bir şekilde cevap verebilmek için çeşitliliği kucaklayan, çevreye saygılı, hizmet üretirken inovasyon ve teknolojiyi kullanan bir yönetim anlayışı ile yola çıktık. Yeniliğe ve öğrenmeye her zaman açık genç arkadaşlarım ile birlikte yürüyoruz, yürümeye de devam edeceğiz” dedi.

FİLİZ GENCAN AKIN KİMDİR?

İki çocuklu Edirneli bir ailenin büyük kızı olarak 1983 yılında dünyaya gözlerini açan Filiz Gencan Akın, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Edirne’de avukatlık bürosunu açtı. Edirne’de mimar İnanç Gönenç Akın ile evli olan Filiz Gencan Akın, 2011’den bu yana Edirne siyasetinin içinde çalışmalarını sürdürüyor. 2019 yerel seçimlerinde CHP 1. Sıra meclis adayı olan Akın, bu süreçte Edirne Katı Atık Yönetimi Birliği Üyesi, Edirne Belediyesi Meclis Başkan Vekili, Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Genel merkez tarafından kurulan Edirne Balkan Masası sorumlusu olarak da yurt dışında önemli konferanslarda CHP’yi temsil etti. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!