Fırtına ve yağış bekleniyor

Cumartesi günün ilk saatlerinden itibaren, Pazar günü öğleden sonraya kadar Trakya genelinde gök gürültülü şiddetli sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar ile birlikte fırtına bekleniyor. MGM ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzlukların yaşanabileceğini belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM)  İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından, 18 Kasım saat 03.00 ile 19 Kasım saat 16.00 tarihleri arasında İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Sakarya ve Kocaeli’ni kapsayan bölgelerde gök gürültülü şiddetli sağanak yağış uyarısı yaptı. MGM, cumartesinin ilk saatlerinden itibaren Trakya Kesimi ile sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde kuvvetli metrekare başına 21-50 metreküp yağış beklendiğini belirtirken, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde çok kuvvetli metrekare başına 51-75 metreküp yağış beklendiğini açıkladı. MGM ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar yaşanabileceğine dair vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde uyarıda bulundu.

CUMARTESİ SABAHTAN İTİBAREN FIRTINA UYARISI

MGM, yine aynı bölgelerde kuvvetli rüzgar ve fırtına yaşanacağını da açıkladı. İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova’da 18 Kasım Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren rüzgarların kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına (50-70 km/saat), 19 Kasım Pazar günü sabah saatlerinde itibaren kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da yer yer tam fırtına (90-110 km/saat) süratinde esebileceği tahmin edildiği bildirildi. MGM, kuvvetli fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu