Gastro Akademi’de başvuru zamanı!

Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta projesi mesleki eğitimleri başlıyor. İşsiz kadın ve gençlere yönelik aşçı yardımcılığı ve servis elemanı yardımcılığı eğitim programlarının açılacağı projede, eğitimler sonrası kursiyerlerin performansı değerlendirilerek, katılan kursiyerin yüzde 50’sine istihdam garantisi veriliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Edirne İşkur İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütülen ve bir süredir Edirne Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında inşası devam eden “Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesi tamamlandı.

Artık eğitimlere hazır olan mutfakta, işsiz kadın ve gençlere yönelik Aşçı Yardımcılığı ve Servis Elemanı (Komi) Yardımcılığı eğitim programlarının açılacağı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından duyuruldu.

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, Şubat ayı itibari ile başlayacak olan eğitim programında, Aşçı Yardımcılığı Eğitim Programı, 450 saat, 12 hafta, Servis Elemanı (Komi) Yardımcılığı Eğitim Programı, 690 saat, 18 hafta sürecek ve eğitimler sonunda kursiyerlerin eğitim performansı, devamlılığı gibi kriterler değerlendirilerek, kursiyerlerin %50’sinin ilgili sektörde istihdam edilme garantisi taahhüt edildi.

ETSO hizmet binasında başlayacak mesleki eğitimlere başvuru kriterleri arasında, 18-35 yaş arası ve İŞKUR’a kayıtlı olması yer alıyor. Kursiyer seçimi, başvuru kriterlerine uygun adayların, başvuru sırası ile kayda alınmak sureti ile değerlendirilecek ve her bir mesleki eğitim programının maksimum kursiyer sayısı 20 kişi ile sınırlı olacak.

Bu kapsamda mesleki eğitimlere katılmak isteyen adayların Edirne Ticaret ve Sanayi Odası resmi web sayfasında yer alan ilgili başvuru formunu doldurup Edirne Ticaret ve Sanayi Odası AB ve Dış İlişkiler Birimine (elifersoz@etso.org.tr) ulaştırılması gerekiyor. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!