‘Geçmişe saygı geleceğe güvenle’

100’üncü yılda öğretmen öğrenci el ele

Öğretmenlerin gönüllü olarak katıldığı Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEB-AKUB Arama ve Kurtarma Birliği tarafından “Cumhuriyetin 100’üncü Yılında Geçmişe Saygı, Geleceğe Güvenle Yürüyoruz” isimli yürüyüş etkinliği düzenlendi. Sabah saatlerinde Edirne Asker Hastanesi’nde başlayan kortej yürüyüşünün ilk etabı Lozan Anıtı’nda sona ererken, Lozan Anıtı’nda başlayan 2’nci etap ise Atatürk Anıtı’nda son buldu. Yürüyüş boyunca çeşitli tarihi noktalar ziyaret edilirken, katılımcılar, yaklaşık 25 kilometrelik yol katetti.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEB-AKUB Arama ve Kurtarma Birliği tarafından “Cumhuriyetin 100’üncü Yılında Geçmişe Saygı, Geleceğe Güvenle Yürüyoruz” etkinliği kapsamında dün saat 08.00’de Edirne Askeri Hastanesi’nden başlayan kortej yürüyüşü, Karagöz Tabya, Aynalı Tabya, Hıdırlık Tabya, Yıldırım Köprüsü ve ardından Lozan Anıtı’na gelinmesiyle yürüyüşün 1’inci etabı tamamlandı. Kortejin 2’nci etabı saat 14.00’te Lozan Anıtı’ndan başlayarak Jandarma Şehitliği, Meriç Köprüsü, Tunca Köprüsü’nde devam ederek Atatürk Anıtı’nda sona erdi. Yürüyüşe, MEB-AKUB Arama ve Kurtarma Birliği’nde gönüllü olarak görev yapan öğretmenlerin yanı sıra bazı veliler ile öğrenciler de katılım sağladı. Etkinlik kapsamında katılımcılar tarafından yaklaşık 25 kilometrelik mesafe katedildi.

WhatsApp Image 2023 10 22 at 17.45.09 1 | Edirne Ahval Gazetesi
‘Geçmişe saygı geleceğe güvenle’ | Edirne Ahval Gazetesi

“BU YÜRÜYÜŞ BİZİM GEÇMİŞİMİZE SAYGI, GELECEĞİMİZE UMUTLU BAKMAMIZI SAĞLIYOR”

Fizik Öğretmeni ve Arama kurtarma ekip lideri Serhat Üretmen, gerçekleştirilen yürüyüşe öğrencilerin de katılım sağlamasından dolayı geleceğe dair daha da umutlu olduğunu söyledi. Üretmen; “100’üncü yılda arama kurtarma ekibimiz ile müdürlüğümüzün bünyesinde yapmış olduğumuz bu yürüyüş bizim geçmişimize saygı, geleceğimize umutlu bakmamızı sağlıyor. Gençlerin, öğrencilerin de bizlerle beraber yürüyor olması yüz yılımızın daha da güzel, daha büyük umutlarla dolu olabileceğini gösteriyor. Bu etkinlikte olmaktan mutluyuz. Hatay’a giden ve bölgeye giden ilk ekip bizdik. Ekip lideri olarak orada bulundum. Depremin olduğu ilk gün yola çıkıp ikinci gün Hatay’da olduk. Orada 1 hafta kaldıktan sonra Kahramanmaraş’a 15 günlük iyileşme çalışmaları için gittik. 25 kişilik ekibimizin hepsi öğretmendi ve Edirne’den gitmiştik” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023 10 22 at 17.45.09 2 | Edirne Ahval Gazetesi
‘Geçmişe saygı geleceğe güvenle’ | Edirne Ahval Gazetesi

Açıklamalarda bulunan Coğrafya Öğretmeni Tülay Yıldız ise her zaman geleceğe umutla baktıklarının altını çizerek; “Her şeye rağmen, şartlar ne olursa olsun geleceğe umutla bakıyoruz. Umutlarımızı taze tutup, güven duygusu vermeye çalışıyoruz. 100’üncü yılda buna vurgu yapmak bizler için çok önemliydi” dedi.

WhatsApp Image 2023 10 22 at 17.45.09 | Edirne Ahval Gazetesi
‘Geçmişe saygı geleceğe güvenle’ | Edirne Ahval Gazetesi

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Ahmet Tevfik Erdem; “Milletimizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarırken Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında milli mücadelemizin, köklü hatırasını yaşatmamız amacıyla müdürlüğümüz, MEB AKUT Arama Kurtarma Birliği, gönüllü öğretmen ve öğrencilerimiz ve velilerimizin katılımlarıyla yürüyüş etkinliği gerçekleştirdik. Etkinliğimizin teması ise ‘geçmişe saygı ve geleceğe güven’ olarak belirlendi. Sabah saat 07.30’da Askeri Hastane Şehitliği’ni ziyaret ederek başlayan etkinliğimiz, Aynalı Tabya, Karagöz Tabya, Hıdırlık Tabyası, Yıldırım Köprüsü, Lozan Anıtı, Jandarma Şehitliği, Meriç Köprüsü, Tunca Köprüsü ve Atatürk Anıtı ile son buldu” diye konuştu.

Etkinlik, Atatürk Anıtı’nda saygı duruşunda bulunulmasıyla sona erdi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 10 22 at 17.45.10 1 | Edirne Ahval Gazetesi
‘Geçmişe saygı geleceğe güvenle’ | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 22 at 17.45.10 | Edirne Ahval Gazetesi
‘Geçmişe saygı geleceğe güvenle’ | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 22 at 17.45.35 | Edirne Ahval Gazetesi
‘Geçmişe saygı geleceğe güvenle’ | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!