Genç Avukat Batıkan Altunhan cüppeyi giydi

Stajını tamamlayan genç Avukat Batıkan Altunhan, Edirne Barosu’nda düzenlenen yemin töreniyle, avukatlık cüppesini giydi. Gururunu ve mutluluğunu dile getiren Altunhan; “Edirne Barosu, her zaman cumhuriyetçi, laik, Atatürk ilke ve inkılaplarını bu ülkede ayakta tutmaya çalışan bir hukuk ordusu oluşturmuştur ve bu mücadelesini her zaman çekinmeden yapmaya devam etmiştir. Ben de bugün bu hukuk ordusuna katıldığım için çok mutluyum ve gururluyum” dedi.

Edirneli iş insanı Gökhan Altunhan’ın oğlu Batukan Altunhan, stajını tamamlamasının ardından Edirne Barosu’nda düzenlenen yemin töreniyle avukatlık cüppesini giydi. Düzenlenen törende genç Avukat Batıkan Altunhan, avukatlık yeminini etti. Altunhan’a, yanında staj yaptığı Avukat Caner Eygül tarafından avukatlık cüppesi giydirildi ve Baro Başkan Vekili Avukat Aygün Ulubey Ergüden tarafından avukatlık ruhsatı takdim edildi.

Düzenlenen yemin törenine Edirne Baro Başkanı Gökhan Karakoç, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, kurum ve kuruluşların temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Edirne Barosu’na bağlı avukatlar, Avukat Batıkan Altunhan’ın ailesi ve sevenleri katılım sağladı.

WhatsApp Image 2024 01 05 at 13.38.28 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Genç Avukat Batıkan Altunhan cüppeyi giydi | Edirne Ahval Gazetesi

“EDİRNE BAROSU SAVUNMA ORDUSU DAHA DA BÜYÜYECEK, DAHA DA GÜÇLENECEK”

Törende konuşan Baro Başkanı Avukat Gökhan Karakoç, genç Avukat Altunhan’ı tebrik ederek; “Böyle kıymetli, böyle tarihsel sorumluluğu yüksek bir mesleğe adım atarak avukatlık hak, yetkililiğini ve sorumluluğunu bugün itibariyle kullanmaya başlayacak olan kıymetli kardeşimin, yıllar evveline dayanan azmi, ideali, kararlılığı, sebahatı ve bugünlere kendisini taşıyan güzel düşünceleri için şükranlarımı sunuyorum. Batıkan gibi iyi yetişmiş, iyi ahlaklı, etik değerlere bağlı meslektaşların baromuza intikaliyle, katılımıyla Edirne Barosu savunma ordusu daha da büyüyecek, daha da güçlenecektir inşallah. Tebriklerin en büyüğü Batıkan’a değil, tebriklerin en büyüğü tabi ki Altunhan ailesine. Kıymetli Gökhan Altunhan’a ve kıymetli eşine. Batıkan gibi bir evladı dünyaya getirip, bakıp kollamanın, büyütüp yetiştirmenin, evvela kendisine sonra ailesine sonra topluma, devlete, millete, dünyaya hayırlı, iyi bir evlat olarak inşa etmenin ne denli zor ne denli sorumluluk sahibi olmayı gerektiren bir uğraş olduğunu anne baba olanlar çok iyi anlarlar. Bu anlamda tebriklerin en büyüğü sayın Altunhan ailesine. Kıymetli meslektaşlarım, mesainizden feragat ederek bu kutlu günümüzde, 2024 yılının ilk yemin töreninde bizleri yalnız bırakmadığınız için, bizleri onurlandırdığınız için hepinize en içten dileklerimle şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2024 01 05 at 13.38.28 | Edirne Ahval Gazetesi
Genç Avukat Batıkan Altunhan cüppeyi giydi | Edirne Ahval Gazetesi

Avukat Batıkan Altunhan da Edirne Barosu’nun cumhuriyetçi, laik ve Atatürk ilke ve inkılaplarına her zaman sahip çıktığına vurgu yaparak, gururunu ve mutluluğunu dile getirdi. Altunhan; “Edirne Barosu, her zaman cumhuriyetçi, laik, Atatürk ilke ve inkılaplarını bu ülkede ayakta tutmaya çalışan bir hukuk ordusu oluşturmuştur ve bu mücadelesini her zaman çekinmeden yapmaya devam etmiştir. Ben de bugün bu hukuk ordusuna katıldığım için çok mutluyum ve gururluyum. Bu süreçte ve hayatımın her anında desteğini esirgemeyen başta aileme, tecrübelerini ve bilgilerini esirgemeyen ağabey olarak gördüğüm Avukat Caner Eygül’e, her ne kadar yanında staj yapmamış olsam da mesleğin pratiği ile alakalı her türlü bilgi ve tecrübelerini benimle paylaşan Avukat Türker Bop’a, bu kutlu günümde beni yalnız bırakmayan dostlarıma ve misafirlere çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2024 01 05 at 13.38.29 1 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Genç Avukat Batıkan Altunhan cüppeyi giydi | Edirne Ahval Gazetesi

‘HER GÜN SABAHTAN GECEYE KADAR BAROMUZUN İÇİNDEYDİ’

Altunhan’ın, 9 yıllık avukatlık kariyerindeki ilk stajyeri olduğunu ifade eden Avukat Caner Eygül; “Benim için de çok özel bir gün. Çünkü 9 yıllık meslek hayatımda, benim de ilk stajyerim Batıkan’a cübbe giydirmek bana kısmet oldu. Kendisi, baromuza geldiği ilk günden itibaren davranışlarıyla, dürüstlüğüyle ve çalışkanlığıyla tüm meslektaşlarımızın beğenisini kazandı ve hatta stajının son dönemlerine doğru ‘Senin stajın ne zaman bitecek’ gibi konuşmalar olmaya başladı. Çünkü bunun sebebi de kendisi; her gün bıkmadan, usanmadan sabah 08.00’den gece 23.00’e 00.00’a kadar, hep hukuk camiamızın ve baromuzun içindeydi. Ben, bunun için ona ayrıca teşekkür ediyorum. Ailesine böyle bir evlat yetiştirdiği için ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 05 at 13.38.27 1 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Genç Avukat Batıkan Altunhan cüppeyi giydi | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2024 01 05 at 13.38.28 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Genç Avukat Batıkan Altunhan cüppeyi giydi | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2024 01 05 at 13.38.29 | Edirne Ahval Gazetesi
Genç Avukat Batıkan Altunhan cüppeyi giydi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!