Genç Fenerbahçeliler ‘Zaferin Rengi’ni izledi

Milli Mücadele zamanında işgal altındaki İstanbul’daki direnişin sembol spor olayı olan ‘General Harington Kupası’nı anlatan film “Zaferin Rengi” vizyona girdi. Fenerbahçe tarihinin önemli isimlerinin de yer aldığı filmi, Edirne’de Genç Fenerbahçeliler taraftar grubu birlikte izledi.

Anadolu’da Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde devam eden Kurtuluş Savaşı’nın paralelinde, işgal altındaki İstanbul’da nasıl bir direniş ruhunun yeşerdiğini anlatan “Zaferin Rengi” filmi, 16 Şubat Cuma günü vizyona girdi.

Başrollerinde Kubilay Aka, Gülper Özdemir, Nejat İşler, Timuçin Esen, Yiğit Özşener, Gonca Vuslateri, Yılmaz Adam Bayraktar ve Birce Akalay gibi ünlü isimlerin yer aldığı film, aynı zamanda Türk spor tarihinin en önemli en önemli olaylarından biri olan General Harington Kupası’nı da merkezine alıyor.

Milli Mücadele döneminin ve Fenerbahçe tarihinin önemli isimlerinin hikayelerine de yer veren film, hem tarihi hem de bir spor filmi olma özelliği taşıyor.

WhatsApp Image 2024 02 17 at 19.23.00 1 edited | Edirne Ahval Gazetesi
Genç Fenerbahçeliler ‘Zaferin Rengi’ni izledi | Edirne Ahval Gazetesi

Edirne’de de Fenerbahçe’nin taraftar grubu Edirne Genç Fenerbahçeliler bir araya gelerek, filmi Erasta AVM’de birlikte izledi. Edirne Genç Fenerbahçeliler tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Türk spor tarihine damgasını vurmuş, Fenerbahçe’mizin en önemli futbol başarılarından biri olan ve milli bir zafer etkisi yaratan General Harington Kupası’nın şanlı hikâyesiyle taçlanan; 1918-1923 yılları arasında yaşanmış gerçek olaylardan hareketle Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlatılan milli mücadelenin, işgal altındaki İstanbul’da büyümesini ve futbol zaferleriyle kenetlenip, moral bulan Türk halkının bağımsızlık için direnişini konu alan Zaferin Rengi filmini Edirne Genç Fenerbahçeliler olarak hep birlikte izledik. Bizleri ağırlayan Necdet Bey ve Erhan Bey ile değerli Edirne Erasta AVM Cinemarine Ailesi’ne teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!