Genel Başkan Uysal, İpsala için ‘Göksu’ dedi

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, bugün Edirne’nin İpsala ilçesine gelerek, partisinden İpsala belediye başkanlığı için tek aday adayı olan İbrahim Göksu’nun belediye başkan adayı olduğunu duyurdu.

İpsala’ya gelerek İpsala Belediye Başkanlığı aday adayını kesinleştirerek duyuran Genel Başkan Gültekin Uysal, Demokrat Parti’den aday adayı olan İbrahim Göksu’nun artık belediye başkan adayı olduğunu açıkladı. İpsala’da konuşma gerçekleştiren Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal; “Bir büyük geçmişin içerisinden geliyoruz. Vatan kaybetmenin ne demek olduğunu biliyoruz. Balkanlar’dan Tuna boylarından sığına sığına Trakya ve Anadolu parçasına sığınmışız. Bu coğrafyada insanımızın alnı ak şekilde yaşayabilmesi, refah içerisinde, özgür bir şekilde geleceğini arayabilmesi için bu bayrağı elden ele taşıyarak bugünlere kadar getirdik. Bu ülkeyi tarımdan başlayarak, doğduğu topraklarda insanlarımızın kendi geleceğini arayabileceği bir vatan haline getirdik. Ama gelin görün ki Cumhuriyetimizin büyük bir gururla 100’üncü yılını kutlamamız gerekirken, bu büyük ülkenin geçmişine sırtını dayaması gereken iktidar sahipleri, bu büyük geçmişe sırtını döndüler. Gönlümüz ister ki her yerde bu büyük ülkede milletin birliğinin ve beraberliğinin arkasına karnı tok sırtı pek insanları koymayı başarmış bir millet olarak bu yüzüncü yılda içerisinde bulunduğumuz coğrafyanın her bir noktasında kan ve gözyaşı akarken Türkiye’yi bir istikrar adası haline getirmiş olmanın gururunu beraber yaşayalım” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından aday adayı Göksu’nun elini kaldıran Uysal, İpsala Belediye Başkanlığı için Demokrat Parti’nin adayının İbrahim Göksu olduğunu açıkladı. Genel başkan Uysal’ı İpsala ziyaretinde Demokrat Parti Edirne İl Başkanı Ayten Ercan ve Demokrat Parti İpsala İlçe Başkanı Nur Babacan da yalnız bırakmadılar. Demokrat Partililer gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretinde ise 2024 yılı 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için oy istediler. Damla GÖÇ AKYÜZ

WhatsApp Image 2024 01 03 at 15.54.40 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Genel Başkan Uysal, İpsala için ‘Göksu’ dedi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu