Gezegenin en iyi okçusu Mete Gazoz!

Dünya Okçuluk Şampiyonası, Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirildi. Turnuvaya, milli gururumuz Mete Gazoz, Erkekler Klasik Yay kategorisine şampiyon olarak damga vurdu. Finalde Kanadalı rakibi Eric Peters’ı 6-4’lük skorla eleyen Gazoz; “Bugün gezegenin en iyi okçusu ben oldum” diye konuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da Gazoz için tebrik mesajı yayınlayarak gururunu dile getirdi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda, Erkekler Klasik Yay kategorisinde milli sporcumuz Mete Gazoz, Dünya Şampiyonu oldu. Finalde Kanadalı rakibi Eric Peters’ı 28-27, 28-30, 24-28, 30-28, ve 28-29’luk setlerin ardından 6-4 mağlup eden Gazoz, altın madalyanın sahibi olmayı başardı ve Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda şampiyon olan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti. Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Dünya Şampiyonu Mete Gazoz; “Bugün gezegenin en iyi okçusu ben oldum, olmaya da devam edeceğim” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Mete Gazoz için bir tebrik mesajı yayınladı. Bakan Bak, tebrik mesajında; “Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda, Erkekler Klasik Yay Final mücadelesinde altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonu olan Mete Gazoz’u yürekten kutluyorum. Olimpiyat Şampiyonluğunun ardından Dünya Şampiyonu da olarak bizleri gururlandıran Mete Gazoz’un başarılarının devamını diliyorum. Ay-yıldızlı Bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!