Girişimci kadınlarımız yarışmada buluştu

 Edirne Valiliği tarafından kurulan Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifleri, Edirne ilinde faaliyet gösteren diğer Üretim ve İşletme Kooperatifleri ile yine Edirne Valiliği himayelerinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda eğitim alan üretim ve istihdama katılan kadınlarımızın başarılı çalışmalarının ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenecek olan ÜREKAD yarışması son yıllarda yapılan en güzel girişimcilik projesi olduğunu geçtiğimiz hafta yazmıştım.

Sayın Hanımefendi Dr. Ayten Canalp başkanlığında geçtiğimiz cuma günü valilik toplantı salonunda yarışma başvurularını değerlendirmek için toplandık. Sayın Valimiz Ekrem Canalp toplantı öncesinde bizlere bir selam vermek için toplantı salonuna uğradı. Böyle güzel çalışmalarda sergilenen iş birliği Edirne için çok yararlı oldu.Umarım her zaman böyle güzel projelerle ilgili yazılar yazar ve şehrimin gelişimine şahitlik ederim.

       Toplumun tüm kesimlerinde üretime dâhil olmak isteyen istihdam dışında kalmış kadınlarımızın cesaretlendirilmesi ve kadın istihdamına yönelik toplumsal farkındalığın artırılmasının hedeflendiği bu yarışmada birbirinden güzel bir çok girişimci kadınımızın hikayelerine ortak olduk.

      Kadınların yapmak istediği zaman gerçekten başaramayacağı hiçbir yok diye düşünüyorum. Kimisi sevdiği hobisini işe dönüştürmüş, kimisi emeğini aşa katmış pişirmiş, kimi de yılmamış çalışmış öğrenmiş… Hepsini canı gönülden kutluyorum.

         ÜREKAD yarışmasının sonuçları yakında açıklanacak. Pandemi şartları gereğince de düzenlenecek törende girişimci kadınlarımıza ödülleri takdim edilecek.

Kadın girişimciliğini desteklemek ve teşvik için yapılmış olan bu güzel projenin bir örnek teşkil etmesini ve çoğalmasını hatta her yıl tekrar düzenlenmesini çok isterim. Bu yüzden böyle güzel bir projede jüri olarak yer almak beni çok mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

        Yarışma sonrasında Salı’nın güçlü kadınlarında yeni başarı hikayeleri okuyacaksınız. Yeni güzel hikayelerde görüşmek üzere…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!