Göçmen avında 170 yakalama

Son 1 hafta içerisinde göçmen kaçakçılığına yönelik Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından hava destekli gerçekleştirilen faaliyetler sonucu 2 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 1 araç ile 170 göçmen yakalandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak, haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalara devam ediliyor. Bu kapsamda; Edirne il genelinde son 1 hafta içerisinde, Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından hava destekli devam eden faaliyetler neticesinde; 2 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 1 araç ile 170 göçmen şahıs yakalandı.

Yakalanan göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edilmiştir. Şüpheli 2 organizatör şahıs işlemlerine müteakip adli makamlara sevk edilerek, göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar yed-i emin otoparkına teslim edildi. Haber Merkezi

zaptiye 2024 01 19 164530 | Edirne Ahval Gazetesi
Göçmen avında 170 yakalama | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!