Göçmen kaçakçılarına gözaltı

Göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında Edirne İl Jandarma Komutanlığı’nca son bir haftalık dönem içerisinde yapılan şok faaliyetler neticesinde 44 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 32 araç ile 602 göçmen şahıs yakalandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı’nca sorumluluk bölgesinde göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Bu kapsamda; Edirne İli bölgesinde son bir haftalık dönem içerisinde göçmen kaçakçılığına organizatörlük yapan şahısların yakalanmasına yönelik olarak Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat, TEM, Kaçakçılık, JASAT ve Asayiş timlerince müşterek yapılan şok faaliyetler neticesinde 44 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 32 araç ile 602 göçmen şahıs yakalandı. Göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere yapılan işlemlerin ardından İl Göç İdaresine teslim edilmiş, şüpheli organizatör şahısların kaçakçılık olayında kullandıkları cep telefonu ile üzerlerinde bulunan ve organizatörlükten elde ettikleri değerlendirilen paralara ve kaçakçılık olayında kullandıkları 32 araca Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla el konuldu.

Ayrıca kaçakçılık olayında kullanılan araçlara Trafik Jandarması tarafından idari para cezası uygulanarak araçlar yed-i emin parkına teslim edildi. Şüpheli organizatör şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılarak adli mercilere sevk edilmesinin ardından 19 organizatör tutuklanarak cezaevine gönderildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu