Göçmenler göç idaresine, organizatör cezaevine

Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş timlerince yol kontrol noktasında durdurulan bir araçta yapılan kontrolde 4 Suriye, 13 Irak uyruklu toplamda 17 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler İl Göç İdaresine teslim edilirken, şüpheli organizatör şahıs da tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş timlerince yol kontrol noktasında durdurulan bir araçta yapılan kontrolde 4 Suriye, 13 Irak uyruklu toplamda 17 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere yapılan işlemlerin ardından İl Göç İdaresine teslim edildiler. Şüpheli 1 organizatör şahıs işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine sevk edilirken, göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla yedi emin otoparkına teslim edildi.

Yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimizde asayiş ortamının sağlanması ve yasadışı Göçmen Kaçakçılığına organizatörlük yapan, insanları kandırarak dolandıran kişi veya kişilerin yakalanarak adli makamlara teslim edilmesini sağlamak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

Gocmenler goc idaresine organizator cezaevine 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Göçmenler göç idaresine, organizatör cezaevine | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu