Gürkan FB ve GS’ye seslendi:

“Ne pahasına olursa olsun reddedin”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Fenerbahçe ve Galatasaray Spor Kulübü’ne seslendi. Gürkan, Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan’da değil Samsun’da oynanılmasını önerdi.

Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray ile son Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe’nin Süper Kupa finali 30 Aralık 2023 Cumartesi günü Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu’nda oynanacak. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında oynanacak olan süper ligle ilgili açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu kararı; “2022-2023 Sezonu Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe arasındaki 2023 Turkcell Süper Kupa maçı kulüplerimizin bilgisi dahilinde, 30 Aralık 2023 Cumartesi günü saat 20.00’de Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu’nda oynanacaktır” ifadeleri ile duyurdu.

Alınan karar hakkında sosyal medya hesabından çağrıda bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise, Fenerbahçe ve Galatasaray’a seslenerek, Suudi Arabistan’da Süper Lig karşılaşmasını reddetmeleri yönünde çağrıda bulundu. Gürkan; “FB ve GS’ye çağrımdır. Süper Kupa finalini Suudi Arabistan’da oynamayı ne pahasına olursa olsun reddedin, gitmeyin. Finali Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı olan Samsun’da oynamayı teklif edin” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

Screenshot 1 19 | Edirne Ahval Gazetesi
Gürkan FB ve GS’ye seslendi: | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!