Gürkan, gazeteciler ile buluştu

Edirne Belediye Başkanı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, kentte görev yapan gazeteciler ile bir araya gelerek, basın mensuplarına daha özgür, daha baskısız ve daha güzel günler diledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Güncel gelişmeleri de değerlendiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, gazeteciliğin dünyanın en zor mesleklerinden biri olduğunu söyledi.

Tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Her mesleğin handikapları var, her mesleğin zorlukları var. Sizin mesleğinizin de en büyük handikabı, en büyük zorluğu, bu dijitalleşmenin çok artması ile beraber bir telefonu olanın “ben gazeteciyim” diye ortaya çıkması. Oysa gazeteciliğin bu kadar kolay, bu kadar zahmetsiz bu kadar emek yoğunluğu olmadan olmayacağını biliyoruz. Bir ahlak işi olduğunu biliyoruz. Bir birikim, bir donanım, bir terbiye işi olduğunu biliyoruz. Meslek disiplinin olduğu, bir meslek olduğunu biliyoruz. Elbette her yerdeki gibi zaman zaman arada çürükler de çıkıyor. Ya da bu mesleği kendine bir dayanak olarak kullanmak isteyen ama meslekle uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan gayri ahlaki insanlar da çıkıyor. Maalesef bu bütün mesleklerde var. Ben bu anlamda Edirne’de çok uzun yıllardır beraber görev yaptığımız sıcakta-soğukta, tozda- çamurda siz değerli basın emekçilerinin, gerçek basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. 2024 yılında daha özgür, daha baskısız ve daha güzel günler görmemizi diliyorum hep beraber. Gününüz tekrar kutlu olsun” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!