Gürkan’dan aşı ve ev kiralarına karşı duyar çağrısı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, katıldığı bir etkinlikte basının sorularını cevaplarken, Edirnelilere de ‘aşı olun’ çağrısı yaptı. Gürkan açıklamasında, “Bu pandemiyi başka türlü atlatama şansımız  yok. Sadece kendimiz için değil bu, aşı olmadığımız da ailemizi çocuklarımızı, eşimizi, anne babamızı, arkadaşlarımızı ve içinde yaşadığımız toplumu da riske atıyoruz. Güvenliğini de tehdit altına sokuyoruz. O yüzden mutlak suretle herkes aşı olmalı” dedi.

“ KURALLARA TAM TAMINA UYMAMIZ GEREKİR”

Muhtar Derneği seçimlerine dün katılım sağlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ülke genelinde artan korona vakalarına vurgu yaparak, Edirnelilere aşı olun çağrısı yaptı. Gürkan; “ Valiliğimizin ve il Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararlar gereği çalışmalarımızı yapıyoruz. Ama dün akşam haberlerde de vardı, 41 yaşında bir vatandaşımız hayatını kaybetmiş. Aşı olmadığı için Kovid oluyor. Ölmeden önceki son sözleri de herkese aşı olun çağrısı yapıyor. Lütfen aşı olun. Aşı gerçekten yaşam kurtarıyor. Bakın ben dördüncü doz aşımı oldum. İki sinovac iki biontec oldum. Emin olun daha huzurlu ve daha rahat geziyorum. Tabi ki tedbirlere elimden geldiğince riayet ediyorum. Kurallara uyuyorum. Ama aşı mutlak suretle gerekli. Bu pandemiyi başka türlü atlatama şansımız  yok. Sadece kendimiz için değil bu, aşı olmadığımız da ailemizi çocuklarımızı, eşimizi, anne babamızı, arkadaşlarımızı ve içinde yaşadığımız toplumu da riske atıyoruz. Güvenliğini de tehdit altına sokuyoruz. O yüzden mutlak suretle herkes aşı olmalı. Geçen gün sayın valimizle üniversitelerin açılmasıyla terminalde yoğunluk olacağını konuştuk. Bugün Sağlık İl Müdürlüğümüz terminalde de aşılama yapıyor. Toplu olan yerlere fabrikalara gidiyorlar. İmkânlar gerçekten çok fazla o yüzden aşıdan kaçmamak kaçınmamak lazım. İlla ‘ben olmayacağım’ diyenlerin de tabi ki alınan kararlara ve kurallara mutlak suretle uymaları lazım. Çünkü hiçbirimizin bir başkasının sağlığını tehlikeye atma hakkımız yok. Aşı olmamayı bir hak görüyorsak, buna saygı duyarım ama toplumun diğer bireylerinin tehlikeye girmemesini bizim temin etmemiz gerekir ve kurallara tam tamına uymamız gerekir” diye konuştu.

Okullarda görülmeye başlanan vaka artışlarına da dikkat çeken Gürkan; “Okullarımızda maalesef Edirne’mizde 11 okulda 15 sınıf pandemi nedeniyle karantinaya alındı. Oralarda çalışmalar yapıldı. Yine bildiğim kadarıyla 4 öğretmenimizde Kovid pozitif çıkmış. Kendilerine acil şifalar diliyorum. Öğretmenlerimizin de okula giden çocuklarımızın aileleriyle beraber çok süratli bir şekilde aşılarını yaptırmalılar. Bunu geciktirmemeliler” açıklamasını yaptı.

“ÖĞRENCİLERE KARŞI LÜTFEN DAHA DUYARLI OLALIM”

Diğer yandan ev kiralarındaki artışa tepki gösteren Gürkan, ev sahiplerini duyarlı olmaya davet etti. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan;                 “Kiralarla ilgili biliyorsunuz Edirne’mizde değil Türkiye’nin her yerine, özellikle pandemi sonrası pandemideki boşluğu telafi edelim gibi bir anlayış var. Edirne’deki ev sahiplerini öğrencilere karşı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Biz pandemide oluşan zararlarımızı bu çocuklarımızın üzerinden karşılayamayız. Lütfen daha duyarlı olalım. Daha hassas olalım. Onlar bizim geleceğimiz. Cumhuriyetin geleceği. Öğrencilere karşı lütfen daha duyarlı olalım” dedi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu